Aktualizacja: 20.10.2016 11:12 Publikacja: 20.10.2016 10:37
Foto: 123rf.com
Podczas gdy w większości branża pracownicy i kandydaci od ponad roku mogą już odczuć poprawę koniunktury na rynku pracy (dzięki czemu łatwiej im o dobre zarobki i ciekawe perspektywy zawodowe), to banki i kancelarie prawne pozostały bastionami rynku pracodawcy- ocenia firma rekrutacyjna Antal.
Jej opinię potwierdzają dane KNF, według których zatrudnienie w bankowości od kilku lat systematycznie spada- o ile na koniec 2008 r. pracowało tam 181,3 tys. osób, to na koniec ubiegłego roku już tylko niespełna 171 tys.(po ostatnim rocznym spadku o ponad 6,5 tys.).Lepiej jest z zarobkami; jak wynika z danych Antala, średnie wynagrodzenie oferowane specjalistom i menedżerom w branży finansowej wynosi obecne 9,2 tys. z brutto czyli o 9,5 proc. więcej niż w ubiegłorocznym badaniu. Co prawda na ten wzrost mogli też zapracować specjaliści i menedżerowie w centrach usług finansowych (sektor SSC/BPO) , ale – zdaniem Antala- to także efekt podwyżek dla najlepszych bankowców. Sebastian Sala, menedżer Antal Banking & Insurance, wyjaśnia, że choć wakatów jest mniej i rekrutujący są zdecydowanie bardziej selektywni, pracownicy, którzy są w stanie zarządzić realizacją celów strategicznych (optymalizacją kosztów i poszukiwaniem oszczędności) są traktowani jako długofalowa inwestycja.
Są pokorni, nieroszczeniowi, pracowici, przygotowani na najgorsze warunki i najniższą płacę. Koreańczycy z Półno...
Różnice między oceną najbardziej atrakcyjnych pracodawców a firm, w których pracujemy, są teraz znacząco mniejsz...
Globalne przyspieszenie cyfryzacji pobudza unijny rynek pracy w IT. W ubiegłym roku liczba zatrudnionych tam pro...
Bezrobocie we Francji skoczyło w I kwartale 2025 r. o 8,7 proc. wobec IV kwartału 2024 r. - z 3,1 mln do 3,4 mln...
Wybór ofert pracy w HR jest teraz o połowę mniejszy niż w pierwszych latach po pandemii. I podobnie jak w IT, ro...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas