Reklama
Rozwiń

Kolejny zwrot w sprawie prokurator Ewy Wrzosek. Rzecznik dyscyplinarna się wyłączyła

Rzecznik dyscyplinarna Izby Adwokackiej w Warszawie przekazała sprawę zbadania ewentualnego deliktu popełnionego przez członków palestry przy sporządzaniu wniosków ws. mediów publicznych z powrotem do Rzecznik Dyscyplinarnej Adwokatury. Powodem m.in. powiązania rodzinne.

Publikacja: 05.04.2024 19:04

Ewa Wrzosek

Ewa Wrzosek

Foto: TV.rp.pl

Jak pisaliśmy we wtorek, rzecznik dyscyplinarna Adwokatury Ewa Krasowska jeszcze przed Wielkanocą skierowała pismo do rzecznik dyscyplinarnej stołecznej izby adwokackiej, Anny Miki-Kozak. Poleciła w nim zarządzenie czynności sprawdzających w sprawie opisanej przez Patryka Słowika w Wirtualnej Polsce, gdyż „zachodzi prawdopodobieństwo popełnienia deliktu przez adwokatów”. W tekście opisano sieć niejasnych powiązań między Ewą Wrzosek, organizacją Wolne Sądy, a kancelarią Clifford Chance.

Przedstawiono w nim serię poszlak wskazujących, że wnioski podpisane przed wspomnianą prokurator mogły powstać poza siedzibą Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, gdzie ta pracuje. Jeden z nich został wysłany z placówki pocztowej oddalonej kilka kilometrów od tej siedziby, za to kilkaset metrów od rzeczonej kancelarii. Drugi został zeskanowany na urządzeniu, którego prokuratura nie posiada, a które ma Clifford Chance. Także opinia Wolnych Sądów, złożona dzień wcześniej niż wniosek Ewy Wrzosek, była skanowana na tym samym sprzęcie. Jedna z założycielek organizacji jest zaś prawniczką Clifford Chance.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono