Korektę rentowności uwzględnia się w dochodzie zwolnionym

Korekta rentowności w części dotyczącej działalności strefowej spełnia warunek uznania dochodu za uzyskany z działalności gospodarczej wskazanej w zezwoleniu i prowadzonej na terenie SSE.

Publikacja: 14.08.2023 02:00

Korektę rentowności uwzględnia się w dochodzie zwolnionym

Foto: Adobe Stock

Z takim stanowiskiem wnioskodawcy zgodził się dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w indywidualnej interpretacji z 1 marca 2023 r. (0111-KDIB1-3.4010.4. 2023.1.IZ).

Wniosek o wydanie interpretacji złożyła spółka należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej, będąca polskim rezydentem podatkowym i działająca w specjalnej strefie ekonomicznej, a przez to korzystająca z pomocy publicznej na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT. Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie produkcji, nabywając od podmiotów powiązanych materiały i komponenty, a następnie produkując i sprzedając wyroby gotowe spółce powiązanej z grupy. Przychody ze sprzedaży tych wyrobów są przychodami z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie SSE i stanowią ok. 99 proc. przychodów spółki.

Pozostało 89% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt