Przychody z tytułu realizacji umów wieloelementowych

Jeśli zawarta umowa może być zakwalifikowana jako wieloelementowa, to w myśl standardu istnieje konieczność odrębnej analizy każdej pozycji zawartej w umowie w celu jej odrębnego rozważenia pod kątem rozpoznania rodzaju przychodu oraz momentu ujęcia w księgach.

Publikacja: 07.06.2023 02:00

Przychody z tytułu realizacji umów wieloelementowych

Foto: Adobe Stock

Opublikowany w Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Finansów 29 lipca 2022 r. nowy KSR 15 po raz pierwszy, zgodnie z zaleceniami Komitetu Standardów Rachunkowości, obowiązywać będzie do sprawozdań finansowych sporządzonych za rok obrotowy rozpoczynający się 1 stycznia 2023 r. Jednostki miały możliwość zaimplementowania go wcześniej, po uprzednim ujawnieniu tego faktu we wprowadzeniu do sprawozdania finansowego.

W myśl KSR 7 stosowanie Krajowych Standardów Rachunkowości nie jest obligatoryjne, jednak ich rozwiązania uznaje się za zapewniające rzetelne i jasne przedstawienie sytuacji majątkowej i finansowej danego podmiotu. Jednostki, które zobowiązują się do stosowania KSR, ale jeszcze nie rozpoczęły jego stosowania, przed jego wdrożeniem, są zobligowane do przeanalizowania istotnych umów w obrębie swojej działalności operacyjnej pod kątem identyfikacji umów wieloelementowych.

Pozostało 90% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Uwaga na truskawki z wirusem i sałatkę z bakterią. Ostrzeżenie GIS
Praca, Emerytury i renty
Wolne w Wielki Piątek - co może, a czego nie może zrobić pracodawca
Sądy i trybunały
Pijana sędzia za kierownicą nie została pouczona. Sąd czeka na odpowiedź SN
Sądy i trybunały
Manowska pozwała Bodnara, Sąd Najwyższy i KSSiP. Żąda dużych pieniędzy
Konsumenci
Bank cofa się w sporze z frankowiczami. Punkt dla Dziubaków