Manchester i Bayern to - według bukmacherów - główni kandydaci do zwycięstwa w Ligi Mistrzów. Nieco niżej stoją szanse Realu. Wiadomo już, że do finału dotrze tylko jedna z tych trzech drużyn. Zwycięzca spotkania Manchester - Bayern trafi bowiem w półfinale na lepszego z pary Real - Chelsea. Drugim finalistą będzie ktoś z kwartetu Inter Mediolan, Benfica Lizbona, AC Milan, SSC Napoli co już teraz wielu uzna za niespodziankę.

Liga Mistrzów
Faza pucharowa

Ćwierćfinały:

Real Madryt - Chelsea Londyn
Inter Mediolan - Benfica Lizbona
Manchester City - Bayern Monachium
AC Milan - SSC Napoli

Półfinały:

Milan/Napoli - Inter/Benfica
Real/Chelsea - Manchester/Bayern

Udział w losowaniu wziął 82-krotny reprezentant Turcji, były piłkarz Bayernu i Realu Madryt Hamit Altintop, bo finał Ligi Mistrzów odbędzie się 10 czerwca w Stambule.

Czytaj więcej

Liga Mistrzów. Haaland na piątkę, zabawa Manchesteru City

- Przygotowujemy się do niego od trzech lat - mówi. Najważniejszy mecz sezonu europejskiej piłki miał się odbyć w jego kraju już w 2020 roku, ale jego przeprowadzenie udaremniła pandemia. Teraz się uda, choć kilka tygodni temu kilkadziesiąt tysięcy Turków straciło życie w trzęsieniu ziemi. - Dojście do siebie po tym dramacie zajmie nam sporo czasu - przyznaje Altintop.

Towarzyszył mu podczas losowania były gwiazdor reprezentacji Holandii Patrick Kluivert. To oni są współwinni temu, że już teraz zagrają ze sobą faworyci rozgrywek. Mecze ćwierćfinałowe 11/12 i 18/19 kwietnia.