W wiadomości opublikowanej w mediach społecznościowych Manchester United poinformował, że Ronaldo ma opuścić klub ze skutkiem natychmiastowym.

W krótkim wpisie podziękowano Ronaldo za jego "ogromny wkład" podczas dwóch okresów gry na Old Trafford.

Cristiano Ronaldo trafił do Manchesteru United w 2003 r. ze Sportingu Lizbona. Po sześciu latach Portugalczyk, uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii, przeszedł do Realu Madryt. W 2021 r. Ronaldo wrócił do Manchesteru United po okresie gry w Juventusie Turyn.

W wydanym we wtorek oświadczeniu angielski klub podziękował Portugalczykowi za 145 bramek w 346 występach.

Czytaj więcej

Szczery wywiad Cristiano Ronaldo. Czuje się "zdradzony przez Manchester United"

"Po rozmowach z Manchesterem United wspólnie zgodziliśmy się na wcześniejsze zakończenie naszego kontraktu" - oświadczył cytowany w komunikacie Ronaldo. Zapewnił, że darzy klub i jego kibiców miłością i że to "nigdy się nie zmieni". "Jednak wydaje mi się, że to właściwy czas, aby poszukać nowego wyzwania" - dodał.

"Życzę zespołowi samych sukcesów w pozostałej części sezonu i w przyszłości" - zaznaczył Portugalczyk.

W ubiegłym tygodniu angielskie media donosiły, że prawnicy Manchesteru szukają sposobu na przedterminowe zakończenie kontraktu z Ronaldo po wywiadzie, w którym portugalski gwiazdor skrytykował swój klub i ocenił, że został przez niego zdradzony.

Ronaldo, który w tym sezonie zaczynał większość meczów na ławce rezerwowych, mówił w rozmowie z Piersem Morganem, że kilka osób w klubie próbowało zmusić go do odejścia. Mówił też, że nie ma szacunku dla trenera Manchesteru, Erika ten Haga. - Nie mam dla niego szacunku, ponieważ on nie okazuje szacunku dla mnie. Jeśli ty nie masz dla mnie szacunku, ja nigdy nie będę miał szacunku dla ciebie - mówił o trenerze United.