Lewandowski zdobył w tym sezonie 34 gole i drugiego w klasyfikacji strzelców Patrika Schicka z Bayernu Leverkusen wyprzedza o 10 trafień. Haaland, z 21 golami na koncie jest trzeci, ale Norweg stracił część sezonu z powodu kontuzji - przypomina Onet.

Haaland, który gra w Bundeslidze od dwóch sezonów (wcześniej był zawodnikiem RB Salzburg), strzela jednak gole częściej niż Lewandowski - jak dotąd ma na koncie 61 goli w Bundeslidze, co oznacza, że bramkę strzela co 87 minut.

Czytaj więcej

Erling Haaland zagra w Manchesterze City

Lewandowski zdobył w Bundeslidze 311 goli - ale do bramki trafiał z mniejszą częstotliwością niż Norweg, bo co 100 minut. I Norweg, i Lewandowski okazują się strzelać gole częściej niż legendarny Gerd Mueller, który do siatki trafiał co 105 minut (zdobył w Bundeslidze 365 goli).

Haaland strzelił łącznie w barwach Borussii Dortmund 85 goli w 88 meczach we wszystkich rozgrywkach.

87 minut

Z taką częstotliwością strzela gole w Bundeslidze Erling Haaland

Według najnowszych doniesień po sezonie Bundesligę może opuścić nie tylko Haaland, ale również Lewandowski, który nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Bayernem i jeśli klub z Bawarii będzie chciał na nim zarobić musi sprzedać go w najbliższym okienku transferowym.