Juventus wygrywa: Gol z rogu, czyste konto Szczęsnego

Juventus Turyn wygrał 2:0 z Genoą w ostatnim meczu 16. kolejki Serie A. Pierwszego gola dla "Starej Damy" zdobył, bezpośrednio z rożnego, Juan Cuadrado.

Publikacja: 06.12.2021 06:02

Juan Cuadrado cieszy się z gola

Co ciekawe był to drugi gol strzelony bezpośrednio z rzutu rożnego w tej kolejce Serie A - wcześniej udało się to Hakanowi Calhanoglu z Interu - zauważa Onet.

Po golu Cuadrado w 9. minucie Juventus nadal nacierał i powinien był podwyższyć prowadzenie, ale piłkarzom "Starej Damy" brakowało skuteczności. Na listę strzelców mógł wpisać się m.in. Alvaro Morata.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a bramkarz Genoi, Salvatore Sirigu długo powstrzymywał zawodników Juventusu przed zdobyciem drugiego gola. Ostatecznie skapitulował jednak w 82. minucie po strzale Paulo Dybali, który wykorzystał podanie Federico Bernadeschiego.

Dzięki wygranej Juventus awansował na 5. miejsce w tabeli.

0

Tyle strzałów na bramkę Szczęsnego oddali piłkarze Genoi

W bramce "Starej Damy" stał w tym meczu Wojciech Szczęsny, który nie miał jednak okazji do interwencji - goście nie oddali na jego bramkę żadnego strzału.

2 / 3
Kylian Mbappe po siedmiu latach żegna się z Paryżem. Transfer do Realu coraz bliżej
Poznaliśmy finalistów. Kto zagra o puchary Ligi Europy i Ligi Konferencji?
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym