Skandal w Ligue 1: Mecz przerwany, piłkarz uderzony butelką

Mecz Olympique Lyon z Olympique Marsylia, kończący 14. kolejkę francuskiej ekstraklasy, został przerwany po kilku minutach, po tym jak Dimitri Payet, piłkarz gości, został uderzony rzuconą z trybun butelką.

Publikacja: 22.11.2021 06:01

Dimitri Payet został trafiony butelką rzuconą z trybun

Do incydentu doszło po kilku minutach meczu, gdy Payet przygotowywał się do wykonania rzutu rożnego - informuje Onet.

34-letni Payet, po uderzeniu butelką w głowę, padł na murawę. Piłkarzowi udzielono pomocy medycznej. Następnie piłkarze obu drużyn zeszli do szatni.

Prowadzący spotkanie sędzia Ruddy Buquet ostatecznie nie wznowił meczu, choć na decyzję w tej sprawie trzeba było długo czekać. Na murawę nie chcieli wrócić piłkarze gości, podczas gdy gospodarze po pewnym czasie wrócili na boisko i zaczęli się rozgrzewać.

Dopiero ok. 22:45, dwie godziny po rozpoczęciu spotkania, spiker poinformował kibiców, że mecz się nie odbędzie. W poniedziałek całą sytuacją zajmie się komisja ligi. Na razie nie wiadomo czy mecz zostanie ponownie rozegrany, czy też Olympique Marsylia wygra mecz walkowerem.

Piłkarzem Olympique Marsylia jest napastnik reprezentacji Polski, Arkadiusz Milik.