Sąd Najwyższy (sygnatura akt: II UK 26/12)
zajął się ostatnio pozwem emeryta, któremu Wojskowe Biuro Emerytalne w październiku 2008 r. na półtora roku zawiesiło wypłatę świadczenia.
Wojskowy przeszedł w stan spoczynku jeszcze w 2002 r. Wstrzymanie wypłaty świadczenia nastąpiło, kiedy nie odebrał listu poleconego z biura w sprawie waloryzacji jego świadczenia w marcu 2008 r. W wyniku postępowania wyjaśniającego okazało się, że zainteresowany wymeldował się z dotychczasowego mieszkania i nie podał nowego adresu do korespondencji.
W tej sytuacji Wojskowe Biuro Emerytalne w sierpniu 2008 r. skierowało pod ostatni znany adres kolejne pismo, w którym zwróciło się do emeryta o podanie informacji, czy nie doszło do sytuacji uzasadniającej zaprzestanie wypłaty świadczenia.
Zgodnie z art. 39a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych, emerytura ulega zawieszeniu, gdy zainteresowany został ponownie powołany do zawodowej służby wojskowej albo przyjęty do służby w innych formacjach, m.in. w policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, CBA.