1.„Obłęd 44" Piotr Zychowicz, Rebis. Najbardziej dyskutowana książka ostatnich miesięcy, której autor dowodzi z pasją, że wie lepiej niż dowódcy Armii Krajowej, jak powinno się postępować w 1944 roku wobec Sowietów. Ale powiedzmy sobie szczerze, po siedemdziesięciu latach nie jest to trudne.
2.
„Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską" Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, K. E. Liber. Jak napisać książkowy bestseller? Najpierw zostać trenerką fitness, potem wylansować się w telewizji, wmawiając ludziom, że dzięki ćwiczeniom na siłowni da się zmienić życie. Gdyby to było takie proste...
3. „Zgoda na szczęście" Anna Ficner-Ogonowska, Znak. Spektakularna kariera autorki zaczęła się od tego, że jej mąż, wbrew jej wiedzy, wysłał do wydawnictwa maszynopis książki. Efekt? Pisarka sprzedaje blisko 100 tysięcy egzemplarzy kolejnych powieści. Ta jest już trzecia.
4.„Trochę większy poniedziałek" Katarzyna Grochola, Wydawnictwo Literackie. Czy Anna Ficner-Ogonowska zostanie nową Grocholą? A może już została? Tak czy owak sama Grochola wciąż trzyma się świetnie. Dowodem sukces jej cokolwiek banalnych felietonów. Pełnych myśli, których nie powstydziłby się sam Paolo Coelho w rodzaju: „każdy wybór eliminuje coś, czego nie wybrałaś".