Mariusz Cieślik

Mariusz Cieślik: Opary polexitowego absurdu

O naszym członkostwie w Unii Europejskiej należy myśleć bez histerii i uniesień. Weszliśmy tam, bo się nam to opłacało. I dziś wciąż tak jest.

Już nie seriale, ale Instagram dyktują aspiracje klasie średniej

Kiedyś ludzie aspirujący do klasy średniej chcieli być jak bohaterowie seriali TVN, dziś marzą, by wyglądać jak gwiazdy Instagrama.

Mariusz Cieślik: Dzieci w bańce

Sprawa dzieci z Michałowa pokazuje, że normalna rozmowa jest dziś w Polsce niemożliwa. Nawet jeśli dotyczy spraw fundamentalnych i sytuacji dramatycznych.

Mariusz Cieślik: Folwark zwierzęcy

Polską politykę dopadło zupełne zezwierzęcenie. Sprawę w swoim stylu skomentował Donald Tusk.

Mariusz Cieślik: Kieliszkiem i kłonicą

Trochę wstyd, że nie byłem na urodzinach Roberta Mazurka. W końcu byli tam po prostu WSZYSCY. Nawet Marek Suski. A mówiąc serio, cała histeria, jaką wokół tej sprawy rozpętano, dowodzi, jak bardzo chore jest dziś życie publiczne w Polsce.

Wybrano "Człowieka teatru 2021": Zobaczyć siebie przez teatr

Robert Talarczyk „Człowiekiem teatru 2021”. Reżyser i aktor, dramaturg i autor piosenek, dyrektor Teatru Śląskiego w Katowicach odebrał nagrodę im. Zygmunta Hübnera przyznawaną twórcom ze szczególnym słuchem społecznym.

Mariusz Cieślik: Megabitowa bomba głupoty

Żyjemy w świecie, który wymyślił Stanisław Lem. Tak, wiem, dla ludzi, którzy znają jego dzieła, to oczywista oczywistość.

Mariusz Cieślik: Jan B., Beata K.

Czy ulubioną rozrywką Polaków jest lincz? Na podstawie relacji w mediach można czasem odnieść takie wrażenie. Przynajmniej jeśli chodzi o gwiazdy popkultury.

Mariusz Cieślik: Rozdarta sosna ministra

Czy ktoś z państwa pamięta rozdartą sosnę? To na nią patrzył doktor Judym, rozważając, czy wybrać miłość czy służbę społeczeństwu. Wybrał to drugie i dzięki temu mamy „Ludzi bezdomnych", którymi zadręczano uczniów przez dziesiątki lat.

Mariusz Cieślik: Orzeł, czyli osioł

Może i tradycyjne media żyją dziś uchodźcami koczującymi na granicy z Białorusią. Ale internet, współczesny vox populi, woli kurę. Czyli orła.