Mariusz Cieślik

„Jutro premiera”. Świętoszki i feministki

Teatr Polskiego Radia to dziś jedyne miejsce, które daje szansę polskim dramaturgom. A warto to robić, o czym przekonuje choćby słuchowisko „Jutro premiera” Piotra Zaremby w reżyserii Sebastiana Konrada. Ciekawa opowieść o grupie, którą mało kto traktuje serio. O współczesnej młodzieży.

Robert Górski & Mariusz Cieślik: Wysyp ludzi, co się w język nie gryzą

Tetryk z Twittera, pilot Maryli i Super Bowl z Onetem. Czyli jak zostać młodzieżowcem po siedemdziesiątce.

Mariusz Cieślik: Piosenka o Jarosławie Kaczyńskim

Miarą obłędu, w jakim przyszło nam żyć, jest historia z Marylą Rodowicz. Ikona polskiej muzyki przebija się na czołówki opiniotwórczych mediów tylko wtedy, kiedy jest zamieszana w politykę.

Górski & Cieślik: „Ucho Prezesa o Tusku? Jest codziennie o 19.30”

„Ostatnio zaczepił mnie pewien pan – chyba zwolennik Jarosława Kaczyńskiego – słowami, bym zrobił Ucho Prezesa o Donaldzie Tusku. Poleciłem mu więc oglądanie TVP o godzinie 19.30, jeśli odczuwa brak satyrycznych programów o szefie Platformy Obywatelskiej. Chyba nie spodobała mu się odpowiedź” – Robert Górski i Mariusz Cieślik zapraszają na cotygodniowy, satyryczny przegląd wydarzeń.

Cieślik&Górski: Dobry wojak Pavel

Hiszpański gang Olsena, Portugalczyk Osculati, a wszystko podsypane kolumbijskim węglem. Czyli tydzień w pigułce. Albo w proszku.

Mariusz Cieślik: Z przewagą kupy

Czy ci, którzy twierdzili niedawno, że patriotyzm to zbieranie kup po psie i płacenie podatków, pod wpływem wojny w Ukrainie zmienili zdanie? A może dalej uważają, że patriota nie ma obowiązku oddawać swojemu krajowi „ani jednej kropli krwi”?

„Im bardziej on go atakuje, tym jego mocniej lubimy”

Santos, Hołownia, Babiš, Pawlikowska. I oczywiście hiszpańscy nurkowie. To główni bohaterowie satyrycznego przeglądu wydarzeń tygodnia w wykonaniu Roberta Górskiego i Mariusza Cieślika.

Robert Górski & Mariusz Cieślik: Polska czyli kopalnia tematów

Prezydent zachowuje się jak gwiazda rocka, znany ekonomista jak Krystyna Pawłowicz, asystent Prezesa oświadcza się swojej wybrance w kopalni Bogdanka. A to Polska właśnie…

Smutny koniec postmodernizmu w sztuce

Postmodernizm był narracją epoki końca historii. Kiedy historia ponownie ruszyła z kopyta, może być tylko tematem memów. Ale jego dorobek nie jest jednoznaczny. Współczesna powieść i kino sporo mu zawdzięczają.

Mariusz Cieślik: Niekomercyjne kino komercyjne

Polskie filmy komercyjne w ogóle nie są komercyjne. W kinach bowiem mało kto chce je oglądać.