Mariusz Cieślik

Robert Górski & Mariusz Cieślik: Już nie Pinokio, teraz bambik

Katar Europejczyka, beatyfikacja Donalda, nowa ksywa Pinokia i wszyscy sięgamy do portfeli.

Mariusz Cieślik: Debil i terapeutka

I bądź tu mądry. Prezydenta można bezkarnie nazwać debilem, a umiejętności pani terapeutki, zachowującej się w sposób mocno dyskusyjny, nie należy poddawać w wątpliwość. Przynajmniej zdaniem polskich sądów.

Górski & Cieślik. „Jak będę miał kota (a nie będę), to nazwę go Bambik”

Dlaczego premier musi wpierw coś zamknąć, aby teraz móc otworzyć. Czego nauczył się Andrzej Duda od czasu komentarza Jakuba Żulczyka i ile jego książek przeczytał. Jaką drogą pójdzie Trzecia Droga, kto nie chce podwyżki 500+ do 800 zł. i jak polscy rolnicy młodego Mateusza Morawieckiego przysłów uczyli. A także, czy Adam Glapiński zostanie oskarżycielem posiłkowym Putina w procesie w Hadze.

Cieślik&Górski: Prezes w sanatorium miłości

Autostrada kontra PKS, osiem stów kontra osiem gwiazdek, darmowe kontra darmowsze. Czyli ogólnie jest wesoło. Jak na stypie.

Mariusz Cieślik: Rozbite szkiełko kontaktowe

Dobry żart ma to do siebie, że zwykle dotyczy kwestii istotnych, prowokuje i że ktoś może poczuć się nim dotknięty. Przypominają nam o tym takie sytuacje, jak ta ze „Szkła kontaktowego”.

Górski & Cieślik. „Ktoś uważa, że 800+ Kaczyński wyjmie ze swojego portfela?”

O tym, że prezes PiS i premier Mateusz Morawiecki nie rozdają swoich pieniędzy, tylko decydują komu zabrać, a komu dać. O tym, dlaczego rząd nie mówi, że buduje drugie Niemcy nad Wisłą ogłaszając darmowe autostrady. O tym, dlaczego Mateusz Morawiecki ciągle uważa, że Zbigniew Ziobro się poprawi?

Robert Górski & Mariusz Cieślik: Czterej pancerni i Putin

King Andrzej, niemieckie Schweine, faczki i buziaczki. Czyli Ziobro idzie jak czołg.

Mariusz Cieślik: Hans Kloss na peryferiach

Polskie kino popularne nieudolnie podrabia zachodnie albo dopisuje dalsze ciągi do historii sprzed wielu lat. Paradoksalnie to za czasów wolnego rynku staliśmy się krajem peryferyjnym kulturowo; za PRL-u tak nie było.

„Pałac Suski, czyli dlaczego Andrzej Duda powinien latać tylko z Radomia”

O tym, czy w wakacje posłuchać Jarosława Kaczyńskiego i z Polski za dużo nie wyjeżdżać. Czy nad Wisłą przyjęłaby się monarchia? Czy Andrzej Duda miałby na cokolwiek czas, gdyby reagował na memy ze swoim udziałem? O tym, ile PiS zainwestował w udowodnienie, że Tusk jest Niemcem, a ile zrobił, aby „zaorać polską wieś”?

Cieślik&Górski: Prezes i pismo nieświęte

Kawalerki Orła Białego, przyjaciele carycy Katarzyny i sami nieswoi. Znaczy: odpalamy rakietę.