Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 21.09.2019 12:23 Publikacja: 21.09.2019 10:25
Migranci z dzieckiem, uratowani u brzegów greckiej wyspy Lesbos
Foto: AFP
29 września obchodzony jest Dzień Migrantów i Uchodźców w Kościele. Z tej okazji Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek wystosowała specjalny komunikat, w którym wzywa do zainteresowania się potrzebującymi pomocy obcokrajowcami w parafiach, podjęcia współpracy z Caritasem i organizacjami pozarządowymi wspierającymi uchodźców, oraz modlenia się w ich intencji.
W komunikacie Rada przywołuje słowa papieża Franciszka, który nazwał Morze Śródziemne „wielkim cmentarzyskiem świata”. „W Polsce w ostatnim czasie zaledwie kilkaset osób rocznie uzyskało status uchodźcy czyli osoby zmuszonej do opuszczenia kraju pochodzenia ze względu na prześladowanie z powodu rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych lub przynależenia do określonej grupy społecznej i proszącej o ochronę. Ale już ponad 1,5 mln wśród nas to obcokrajowcy, głównie Ukraińcy, Białorusini, z byłych republik radzieckich, a nawet z dalekich krajów azjatyckich, którzy znaleźli w naszej Ojczyźnie przede wszystkim pracę” - czytamy w oświadczeniu biskupów.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W sytuacji, gdy politycy podsycają antyimigracyjne nastroje potrzebny jest poważny i zdecydowany głos Kościoła....
Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej wręczył Javierowi Domi...
Nierealny odpis podatkowy 0,5 proc. dla Kościołów oraz kosztowne gwarancje świadczeń emerytalnych dla księży na...
Co najmniej 17,5 mld zł w zaledwie trzy lata – tyle w czasach rządów PiS państwo przekazało Kościołom i związkom...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Kardynałowie w wieku 65 lat i młodsi mają na konklawe 38 głosów. Do wyboru papieża potrzeba ich 89. – Starsi kar...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas