Papież chce udać się do Grecji i na Cypr w pierwszy weekend grudnia, ale program jego wizyty nie został jeszcze sfinalizowany. Franciszek powiedział o tym w rozmowie z argentyńską agencją prasową Telam. Wywiad opublikowano w piątek.

Ojciec Święty rozważa także podróż na wyspę Lesbos, do miejsca będącego symbolem migracji. Na razie nie zostało jednak wydane żadne oficjalne oświadczenie Watykanu dotyczące podróży.

Czytaj więcej

Watykan publikuje list ofiary księdza-pedofila. Decyzja papieża Franciszka

Papież wspomniał także o innych miejscach, do których chciałby się udać. Mówił, że wciąż myśli o Kongo i Węgrzech. Do Budapesztu Franciszek udał się już we wrześniu br., na zakończenie Międzynarodowego Światowego Kongresu Eucharystycznego, ale spędził tam tylko kilka godzin. Następnie na trzy dni udał się na Słowację. W marcu został natomiast pierwszym papieżem, który odwiedził Irak, gdzie w An-Nadżaf spotkał się z wielkim ajatollahem Alim as-Hussajnim as-Sistanim, najważniejszym w kraju duchownym szyickim.

Franciszek powiedział też, że planuje podróż do Oceanii w przyszłym roku. Byłaby to jego pierwsza podróż w roli papieża do tego regionu.