Zapowiedziałem złożenie odwołania od tej grzywny. Warunkiem złożenia wniosku było jednak uzasadnienie wyroku na piśmie. A pojawiły się plotki, że sąd będzie „pisał” uzasadnienie do października 2009 r. Na szczęście nie trwało to tak długo. Mogłem więc w połowie lipca złożyć mój wniosek. 7 sierpnia 2009 r. dostałem informację, że sąd go przyjął. Czekam na termin rozprawy odwoławczej. Jednocześnie dowiedziałem się, że prokuratura nie złożyła odwołania od wyroku! Jak powiedział jeden z moich znajomych – wreszcie zrobili coś mądrego.
Po doniesieniu ujawniającym tzw. korupcję w MON (art. „Kasjer z MON, „Rzeczpospolita” z 7 lipca 2001.) został zatrzymany mój współpracownik. Następnie na wniosek ministra obrony Bronisława Komorowskiego zostałem przez premiera Jerzego Buzka 12 lipca odwołany ze stanowiska sekretarza stanu i pierwszego zastępcy ministra obrony. Wraz z tym wszczęto postępowania skarbowe i karne dla ustalenia mojego udziału w praktykach korupcyjnych przedstawianych wtedy bardzo szeroko w mediach.
W Urzędzie Skarbowym w Piasecznie 11 lipca 2001 r. podjęto dwa postępowania: w sprawie określenia zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych za lata 1996 – 2000 oraz sprawdzenia okresu 1999 – 2000 celem ustalenia wysokości przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych.
W Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie wszczęto dziesięć postępowań (osiem z nich wobec nieujawnienia czynów sprzecznych z prawem umorzono). W podjętych: 10 listopada 2001 r. przeciwko mnie i dwojgu innym osobom pod zarzutem popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym z zagrożeniem do dziesięciu lat więzienia. Akt oskarżenia prokuratura złożyła w sądzie 23 kwietnia 2004 r.; oraz 7 sierpnia 2002 r. przeciwko mnie i mojemu współpracownikowi pod zarzutem przywłaszczenia środków finansowych fundacji z zagrożeniem do pięciu lat więzienia. Akt oskarżenia złożono w sądzie 28. czerwca 2004 r.
Wynik powyższych postępowań jest następujący: