Tak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 21 stycznia 2010 r [b](sygn. III SA/Wa 1554/09)[/b]. Uznał on, że odpowiedź udzielona bez tego dokumentu podlega uchyleniu.

Sprawa dotyczyła spółki z o.o. Wystąpiła ona z wnioskiem o interpretację, który dotyczył możliwości zaliczenia do kosztów odstępnego. Izba skarbowa uznała, że zapłacona przez firmę kwota nie spełnia kryteriów zawartych w art. 15 ust. 1 ustawy o CIT. Nie jest więc kosztem uzyskania przychodów. Nie zmienia tego fakt, że taka sytuacja nie została wymieniona w art. 16 ust. 1 tej ustawy, który zawiera katalog wydatków niezaliczanych do kosztów podatkowych.

Sprawa trafiła do sądu. Spółka nie dowiedziała się jednak, kto ma rację w sporze o wykładnię przepisów o podatku dochodowym. Sąd zauważył bowiem, że składając wniosek, firma nie dołączyła do niego wyciągu z Krajowego Rejestru Sądowego. Nie wiadomo więc, czy został podpisany przez uprawnione osoby. Sąd podkreślił, że w takiej sytuacji izba skarbowa powinna wezwać do uzupełnienia wniosku. Jeśli nie spełniła tego obowiązku, to interpretację trzeba uchylić. Tego rodzaju braku nie można naprawić w postępowaniu sądowym.