Podatek też może być kosztem firmy

Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów podatek od nieruchomości opłacany za wynajęty na potrzeby działalności lokal.

Prezydent wygrywa proces. Nie musi przepraszać za swoje decyzje

Prezydent Andrzej Duda nie musi przepraszać mieszkańca Śląska Gerarda Weycherta, który pozwał go za rzekome naruszanie zasad praworządności. Warszawski sąd okręgowy oddalił w czwartek pozew, w którym żądano od głowy państwa przeprosin.

Kontrowersyjna sprawa zabójstwa. Żona uniewinniona po trzech latach

Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił Grażynę W. od zarzutu zabójstwa swojego męża w ich domu w Reszlu w woj. warmińsko-mazurskim. Zdaniem sądu, prokurator nie przedstawił dowodów dających stuprocentową pewność, że to żona dokonała zabójstwa.

SN: Opłata od spóźnionego zgłoszenia wierzytelności jest dla syndyka

Stosowane od czterech lat zryczałtowane koszty zgłoszenia wierzytelności po terminu nie wchodzą do masy upadłości, a ich wydatkowanie przez syndyka nie podlega kontroli sędziego komisarza.

Przedawnienie w weekend i święto. Siedmiu sędziów SN wskazało, jak liczyć termin

Do przedawnienia nie ma zastosowania zasada, że jeżeli termin na daną czynność prawną przypada na dzień wolny od pracy, to upływa on pierwszego dnia roboczego.

Skarbówka chce VAT od wykładowców

Zajęcia na uczelni nie są usługami zwolnionymi z VAT – stwierdził minister finansów w interpretacji ogólnej.

Czy gmina może zakazać sprzedaży alkoholi na stacjach paliw? Ważny wyrok NSA

Samorządy mają prawo do wprowadzenia całkowitego zakazu sprzedaży mocnych alkoholi na lokalnych stacjach paliw. Muszą tylko wybrać dobrą podstawę do podjęcia takiej uchwały.

Terminy – Stawki – Limity – Czerwiec 2024

Aktualne terminy, stawki i limity - stan na Czerwiec 2024. Jak co miesiąc prezentujemy Państwu „Ściągawkę Przedsiębiorcy” zawierającą aktualne informacje przydatne zarówno dla Przedsiębiorcy jak i dla Pracownika.

Nowy wyrok dla Antoniego K., który prowadził po marihuanie

Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił styczniowy wyrok Sądu Rejonowego Warszawa-Wola skazujący aktora i celebrytę Antoniego K. za prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany.

Ksiądz skazany za znieważenie ministry na Facebooku

Ksiądz Mirosław Matuszny, proboszcz parafii w podlubelskim Snopkowie, został skazany za znieważenie posłanki Lewicy, obecnej minister do spraw równości, Katarzyny Kotuli. Jak podaje TVP Info, uzasadnienie nieprawomocnego wyroku zostało odczytane za zamkniętymi drzwiami.