Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 26.07.2023 06:43 Publikacja: 26.07.2023 03:00
Po posiedzeniu wyznaczającym kierunki polityki gospodarczej komunistyczne władze Chin zapowiedziały „silne” działania stymulujące wzrost Państwa Środka. Na zdjęciu: Xi Jinping, prezydent Chińskiej Republiki Ludowej
Foto: afp
Chiński indeks giełdowy Shanghai Composite zyskał we wtorek 2,1 proc. Hang Seng, główny indeks giełdy w Hongkongu, wzrósł wówczas o 4,1 proc., a Hang Seng China Enterprises (indeks spółek z ChRL notowanych w Hongkongu) skoczył aż o 5,3 proc. Inwestorzy reagowali w ten sposób na komunikat z kwartalnego posiedzenia Biura Politycznego Komunistycznej Partii Chin, w którym pojawiły się wyraźne sugestie zwiększenia stymulacji gospodarczej. Nadzieje na większe działania stymulacyjne w Chinach dały o sobie znać również na innych rynkach, w tym w Polsce. Akcje KGHM zyskiwały podczas wtorkowej sesji nawet o 3 proc., a miedź drożała o 1,5 proc.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rząd w Bukareszcie musi przeprowadzić bolesne reformy fiskalne po tym, jak Rumunii głęboko w oczy zajrzało ryzyk...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wielkoskalowej powodzi nie przewidujemy - mówili dziś w Sejmie eksperci IMGW. Rzeki podniosły się nawet o 1,5 m....
Rola Ameryki na globalnej mapie geopolitycznej znalazła się w centrum uwagi ekspertów podczas dyskusji, która wp...
Bruksela chce utworzyć specjalny fundusz wsparcia dla Ukrainy w wartości 100 mld euro. Ma to pomóc zakończyć ros...
Wojna rozpętana przez rosyjskiego dyktatora będzie kosztowała Rosję utratę do 14 proc. PKB. Wyliczyli to nie obc...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas