Dotacje na rozproszoną zieloną energię

Zarząd województwa śląskiego zaprasza samorządy oraz ich związki i stowarzyszenia do składania wniosków na projekty grantowe.

Publikacja: 16.05.2023 02:00

Dotacje na rozproszoną zieloną energię

Foto: Adobe Stock

Do 30 czerwca jednostki samorządu terytorialnego będą mogły składać wnioski o dofinansowanie w ramach działania 10.6 „Rozwój energetyki rozporoszonej opartej o odnawialne źródła energii”. W tym naborze przewiduje się realizację projektów polegających na rozwoju infrastruktury służącej do produkcji i/lub magazynowania energii z odnawialnych źródeł w tzw. projektach parasolowych i grantowych.

W praktyce, zgodnie ze szczegółowym opisem programu na lata 2021–2027, oznacza to wsparcie na takie działania jak budowa, rozbudowa, zakup, montaż infrastruktury służącej do wytwarzania, dystrybucji i magazynowania energii elektrycznej i cieplnej z odnawialnych źródeł energii wraz z ewentualnym podłączeniem do sieci, w tym urządzeń/instalacji wykorzystujących źródła odnawialne oparte na energii:

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawnicy
Jeden z najbardziej znanych prawników w Polsce odsunięty od zajęć ze studentami
Prawo dla Ciebie
Pokłosie afery Collegium Humanum? Będzie zaostrzenie przepisów o studiach podyplomowych
Edukacja i wychowanie
Duże zmiany w szkołach od 1 września 2024 r. Nowacka podpisała rozporządzenie
Samorząd
Krzyże w warszawskich urzędach zakazane. Sprawa trafi do prokuratury
Praca, Emerytury i renty
Czternasta emerytura - rząd proponuje termin