Inwestycja w ścieżki rowerowe z częściowym bonusem

Jeśli inwestycja w zamiarze jest przeznaczona nie tylko do użytku publicznego, ale także dla celów gospodarczych to dla powstania tego fragmentu, nie ma podstaw do pozbawiania miasta całkowicie prawa do odliczenia.

Publikacja: 15.11.2022 18:26

Inwestycja w ścieżki rowerowe z częściowym bonusem

Foto: Adobe Stock

W lutym 2022 r. miasto wystąpił o interpretację w zakresie prawa do odliczenia VAT od wydatków na budowę dróg rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wskazało, że planuje projekt modernizacji i rozwoju komunikacji miejskiej, którego celem jest zrównoważenie miejskiego i aglomeracyjnego systemu transportowego, polegające na stworzeniu warunków do zwiększenia liczby podróży transportem zbiorowym oraz rozwój układu drogowego. Zaznaczyło, że jest zarejestrowane na VAT, a do jego zadań własnych należą m.in. sprawy ładu przestrzennego, gminnych dróg, ulic oraz lokalnego transportu zbiorowego. Miasto w celu należytego świadczenia usług w zakresie lokalnego transportu zbiorowego zawarło umowę wykonawczą ze spółką.

Pozostało 89% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Paliwo będzie droższe o 50 groszy na litrze, rachunki za gaz o jedną czwartą
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
Podatki
Wykup samochodu z leasingu – skutki w PIT i VAT
Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Nieruchomości
Wywłaszczenia pod inwestycje infrastrukturalne. Jakie mamy prawa?