Aktualizacja: 12.12.2024 07:21 Publikacja: 26.07.2022 01:16
Foto: Adobe Stock
O 15 proc. spadła w I półroczu 2022 r. liczba transakcji kupna zawartych przez fundusze private equity w Europie Środkowej – wynika z najnowszego raportu Bain & Company. Funduszom coraz trudniej jest finalizować umowy zakupu aktywów. To skutek m.in. mniejszej otwartości przedsiębiorców na sprzedaż. Wolą poczekać na wyższe wyceny.
Pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach negatywnie odbiło się także na wyjściach z inwestycji. W I półroczu 2022 r. globalna wartość sprzedanych przez fundusze PE firm była o 37 proc. niższa niż rok wcześniej.
Ranking miast - największych trucicieli atmosfery nad Rosją otwiera najstraszniejsze przemysłowe miasto kraju - Norylsk.
Finansowanie, którego warunki zależą od spełnienia wskaźników z obszaru ESG, jest dostępne dla szerokiego grona firm, od największych po małe. Nie zależy też od branży – podkreśla Paweł Derengiewicz, dyrektor Biura Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.
Jedną z konkluzji debaty jest potrzeba wyraźnego i odważnego komunikowania społeczeństwu, że nie żyjemy w czasach, kiedy możliwe jest dowolne zwiększanie wydatków.
Rosyjski resort finansów w środę rozpoczął rekordowe zaciąganie pożyczek na rynku krajowym. W jeden dzień sprzedał obligacje o wartości biliona rubli. Większość kupiły banki. W piątek Kreml rusza ze skupem walut i złota z rynku.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Zadłużenie na świecie wzrosło po 9 miesiącach 2024 r. o ponad 12 bln dolarów do rekordowej sumy prawie 323 bln - podał Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF). Duże deficyty budżetowe wskazują, że długi krajów mogą zwiększyć się do 2028 r. o jedną trzecią do 130 bln. Pełne dotrzymanie celów redukcji emisji spalin może oznaczać dodatkowe 38 mld dolarów doliczone do światowego zadłużenia w 2028 r.
W środę oraz czwartek 13 i 14 listopada br. w Hotelu Novotel Warszawa Airport odbyła się trzecia edycja konferencji pt. Horizon4Poland. Konferencję organizowały Branżowe Punkty Kontaktowe Sieci Badawczej Łukasiewicz, które wspierają przedsiębiorców i naukowców w ubieganiu się o unijne środki na badania i innowacje w ramach programu ramowego Horyzont Europa. Tegoroczne motto konferencji brzmiało: „Polish Presidency on the Horizon”, nawiązując do zbliżającego się objęcia przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Wspomnienie o Alicji Maleckiej (1946-2024), która na początku lat 90. wprowadzała fundusze na polski rynek.
Kolej odgrywa ważną rolę w rozwoju regionalnym, sprzyja ekologii oraz pomaga w tworzeniu spójności Unii Europejskiej. W Polsce Wschodniej kluczowym wsparciem dla modernizacji infrastruktury kolejowej są Fundusze Europejskie. Dzięki inwestycjom realizowanym z ich udziałem region ten staje się bardziej dostępny. Nowoczesna kolej sprzyja większej mobilności mieszkańców oraz zrównoważonemu rozwojowi gospodarczemu i turystycznemu.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs w Ścieżce SMART w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Adresatem tego działania są duże przedsiębiorstwa, które mogą starać się o łącznie 890 milionów złotych dofinansowania innowacyjnych projektów.
Simple Agreement for Future Equity (SAFE) to uproszczona umowa inwestycyjna, która pozwala start-upom na szybkie pozyskanie równoległego finansowania od wielu inwestorów. Jakie inne zalety ma taka umowa?
Urodzony w 1930 r. amerykański inwestor Warren Buffett znów może pochwalić się wyjątkową intuicją, rynkowym wyczuciem i chłodną kalkulacją, której może mu pozazdrościć niejedna „gorąca głowa”. Jak wynika z opublikowanego przez jego fundusz raportu, Berkshire Hathaway ściął o połowę pozycję w Apple’u. Wyjaśnienie może być oczywiście również bardziej prozaiczne, czyli... podatki.
Norweski narodowy fundusz inwestycyjny, znany też jako norweski fundusz naftowy zarobił w I półroczu 1478 mld koron (168 mld euro), równowartość PKB Maroka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas