Katarzyna Kucharczyk

Katarzyna Kucharczyk

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, dziennikarka ekonomiczna, makler papierów wartościowych

Polskie studia gier jadą do San Francisco z dużymi nadziejami

Targi GDC są uważane za papierek lakmusowy światowej branży gier. Udział w ich tegorocznej edycji bierze szerokie grono firm znad Wisły.

Polski producent gier odzyskał dostęp do pieniędzy w upadłym amerykańskim banku

Producent gier uzyskał dostęp do swoich pieniędzy w upadłym amerykańskim banku. Przelał już niemal całość środków na konta innych instytucji finansowych.

Mocne przetasowania na rynku audytu. Mali mają problem

Liczba firm badających sprawozdania finansowe spółek giełdowych w ciągu ostatniej dekady zmalała w Polsce o ponad połowę. Z rynku wypadają przede wszystkim mali audytorzy.

Nastroje na rynku gier zaczynają się poprawiać

W rok od premiery „Elden Ring” gra sprzedała się w liczbie ponad 20 milionów kopii. Świetnie radzi sobie też „Hogwarts Legacy” z uniwersum Harry’ego Pottera.

Cyfryzacja to również wyzwania, ale nie ma od niej odwrotu

Dyrektorzy finansowi podchodzą do digitalizacji z mieszanymi uczuciami, ale budżetów na ten cel zmniejszać nie planują.

11 bit studios testuje grę „Frostpunk 2”. Firma mówi o planach

Prace nad „Projektem 8”, po zeszłorocznych perturbacjach, wróciły już na właściwe tory, a testy zewnętrzne „Frostpunka 2” rozpoczną się na początku kwietnia - deklaruje nam studio.

Wezwania napływają na parkiet szeroką falą

Kernel, Ciech, Suwary – to tylko przykłady toczących się wezwań. Na horyzoncie czekają już kolejne. Przejmujący wykorzystują trudną sytuację na rynkach.

Producent gier ma problem z bankructwem amerykańskiego banku SVB

Nadzór zamknął bank Silicon Valley Bank. Notowane na GPW studio miało w nim zdeponowaną jedną dziesiątą gotówki. Uspokaja, że to nie uderzy w jego działalność operacyjną.

Ukraiński Kernel może się pożegnać z GPW

W ostatnim czasie przez GPW przetacza się fala wezwań. Dominujący akcjonariusze wykorzystują niskie wyceny i trudną sytuację panującą na rynkach kapitałowych.

Zagraniczne przepisy będą mieć wpływ na polski biznes

Przedsiębiorcy nie powinni ignorować zasad ESG. Coraz więcej przepisów na nich bazuje. Przykładem jest niemiecka ustawa o należytej staranności w łańcuchu dostaw – istotna również dla firm znad Wisły, będących poddostawcami niemieckich spółek.