Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 25.07.2018 18:44 Publikacja: 25.07.2018 18:28
Zaid, bohater filmu „Kafarnaum” w reżyserii Nadine Labaki, ze swym małym podopiecznym nowe horyzont?
Foto: materiały prasowe
Piękna, 44-letnia kobieta o dziewczęcej urodzie. Urodziła się w Baabdat, 22 kilometry od Bejrutu. Jej dzieciństwo i wczesną młodość naznaczyła wojna. Po maturze Nadine Labaki studiowała na wydziale audiowizualnym na uniwersytecie bejruckim. Realizowała muzyczne teledyski, krótkie filmy. Dziś jest jedną z najciekawszych indywidualności kina Bliskiego Wschodu. Artystką o dużej wrażliwości, czułą na klimaty społeczne.
W 2005 roku Nadine Labaki zadebiutowała w fabule „Karmelem", portretując współczesne mieszkanki Bejrutu i zderzenie tradycji z nowoczesnością. Potem głośnym stało się jej pełne dystansu spojrzenie na konflikty wyznaniowe w Libanie „Dokąd teraz?". Ubrane na czarno kobiety szły tam przez rozżarzone słońcem pustkowie. Część miała odkryte twarze, część spowita była w chusty. Na cmentarzu rozdzielały się na dwie grupy. Jedne szły ku grobom katolickim, inne ku muzułmańskim. Ale łączył je ten sam ból.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
W „Błaznach” swojego miejsca szukają młodzi aktorzy, w „Beating Hearts” dwoje zakochanych ludzi pochodzących z innych światów.
O dramatycznej sytuacji w polskim kinie filmowcy rozmawiali na specjalnym spotkaniu antykryzysowym. 17 grudnia dojdzie do rozmów z ministrą kultury Hanną Wróblewską.
11 grudnia Netflix udostępnia pierwsze z szesnastu odcinków serialu „Sto lat samotności” według słynnej powieści Gabriela Garcii Marqueza. Po śmierci pisarza na jej ekranizację zgodzili się synowie pisarza.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Polsko-duńsko-szwedzka „Dziewczyna z igłą” nominowana w kategorii filmu zagranicznego.
Na wojnie Rosji z Ukrainą zginął znany ukraiński aktor Jakiw Tkaczenko. 45-latek występował m.in. w polskim serialu „Wataha” oraz filmie „Obywatel Jones” w reżyserii Agnieszki Holland.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
#MeToo? Cieszy mnie, że zmieniają się relacje na planie, że ludzie starają się nie przekraczać granic. Hamują też agresję, chamstwo. Ograniczają niestosowne teksty - mówi Gabriela Muskała, reżyserka, scenarzystka, aktorka.
W grudniu, dokładnie w pierwszej dekadzie grudnia, a jeszcze dokładniej: w dzień św. Mikołaja, Stanisław Tym wyruszył w kolejny rejs. Tym razem już ostateczny.
Angielska Premier League wraca do Canal+, który podpisał umowę na pokazywanie tamtejszych rozgrywek w sezonach 2025/26, 2026/27 i 2027/28.
W „Błaznach” swojego miejsca szukają młodzi aktorzy, w „Beating Hearts” dwoje zakochanych ludzi pochodzących z innych światów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas