Reklama
Rozwiń
Reklama

Jak COVID-19 zmienia podejście do bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni

Pandemia COVID-19 sprzyja wzmożonej aktywności cyberprzestępców. Nastawieni na ataki podyktowane chęcią zysku, wykorzystują każdą nadarzającą się okoliczność. Kluczowa jest więc sprawna adaptacja do obecnych warunków i wdrożenie środków minimalizujących ryzyka.

Aktualizacja: 18.05.2020 06:30 Publikacja: 18.05.2020 00:01

Jak COVID-19 zmienia podejście do bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni

Szum informacyjny, problemy finansowe oraz strach przed zakażeniem to okoliczności wykorzystywane przez cyberprzestępców, którzy w czasie pandemii stali się szczególnie aktywni. Cyberprzestępstwa, niegdyś motywowane chęcią wykazania się lub ideologią, obecnie bardzo często popełniane są z powodów wyłącznie ekonomicznych, a działalność w tym obszarze stała się modelem biznesowym, zgodnie z zasadą "jeżeli jest nowa okoliczność, na której można się wzbogacić, znajdą się ludzie, którzy to wykorzystają". W związku z aktualną sytuacją osoby, firmy oraz instytucje powinny wdrażać środki minimalizujące rosnące ryzyko wystąpienia cyberataków, które dotykają i będą dotykać ich w przeróżnych aspektach. Sprawna adaptacja do obecnych warunków jest niezbędna. Przestępcy działają szybko, stosując coraz bardziej wyszukane metody.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo karne
Gwałt i zabójstwo młodej Białorusinki w centrum stolicy. Dorian S. usłyszał wyrok
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Nieruchomości
Można już składać wnioski o bon ciepłowniczy. Ile wynosi i komu przysługuje?
Sądy i trybunały
Minister Żurek reaguje na decyzję SN. Sędzia Iwaniec odsunięty od orzekania
Nieruchomości
Co może zrobić KOWR, by odzyskać działkę pod CPK?
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Nieruchomości
Rząd kończy z patologiami w spółdzielniach mieszkaniowych. Oto, co chce zmienić
Reklama
Reklama