fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polska gra słabo

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Trzeba mieć charakter. Polska nie ma specjalnych powodów, by bać się Rosji. Mała Litwa miała takie powody, a jednak nie ustąpiliśmy – przypomina pierwszy przywódca niepodległej Litwy w rozmowie z Mają Narbutt.
Święta Bożego Narodzenia to czas życzeń. Czego powinniśmy sobie życzyć?

Vytautas Landsbergis:
Ładu duchowego. Poczucia wspólnoty, solidarności. Żyjemy w świecie, który się psuje. Wartości prawdziwe są zastępowane pseudowartościami.  Jeśli na to pozwolimy, ta degradacja będzie postępować.

Pan ciągle walczy. Kiedyś o niepodległość Litwy, dziś przeciwko różnym zjawiskom europejskiej cywilizacji. Protestuje pan przeciwko postawieniu pomnika Mao Zedonga w francuskim Montpellier, drażni pana, że sierp i młot są traktowane  jak nieszkodliwe symbole dekoracyjne.

Dlaczego nawet po śmierci dyskryminuje się miliony ofiar komunizmu? Czy na przykład ludzie zabijani przez NKWD mniej cierpieli niż ci, których zabijali esesmani? Bo jakoś tak się teraz przedstawia historię. Mówię o tym bez przerwy, na konferencjach międzynarodowych albo w Parlamencie Europejskim. Dzisiaj w Europie bardzo żałujemy i współczujemy ofiarom hitlerowców, ale ofiarom komunistów – ju...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA