fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Rosyjska prokuratura: Żaden Rosjanin nie odpowie za Smoleńsk

W Sieci Opinii
Śledczy Federacji Rosyjskiej ustalili, że żaden Rosjanin nie ponosi odpowiedzialności ani za stan lotniska Siewiernyj, ani za rozkaz "sprowadzania Polaków"
O sprawie pisze serwis fakt.pl:
Szokująca decyzja rosyjskiej prokuratury w sprawie katastrofy smoleńskiej! Moskwa kończy śledztwo! Sprawa niebawem zostanie umorzona i nikomu z Rosjan nie zostaną postawione żadne zarzuty. Nikt w Rosji nie odpowie za karygodne zaniedbania przy sprowadzaniu polskiego tupolewa z prezydencką delegacją na pokładzie ani za skandaliczne przygotowanie lotniska Siewiernyj (...).
Po dwóch latach swojego śledztwa i przetrzymywania wraku polskiego Tu-154M Rosja zakończy postępowanie. Jak ustaliliśmy, to będzie koniec sprawy dla Moskwy, bo śledztwo zostanie po prostu umorzone przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Takie informacje Rosjanie przekazali polskim prokuratorom podczas ostatnich rozmów.
Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Generalnej, przyznaje:
Nie dojdzie do postępowania sądowego. Śledztwo zostanie umorzone, co oznacza, że nikomu z Rosjan nie zostaną postawione zarzuty.
Tak też odpowiedzialność za 10 kwietnia 2012 zdaniem Federacji Rosyjskiej - wedle raportu MAK - ponosi pijany polski generał, który zmusił pilotów do samobójczych decyzji. Widać skutki decyzji Donalda Tuska o tym, by powierzyć śledztwo Rosjanom. Czekamy na odpowiedź polskich prokuratorów.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA