fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Radosław Sikorski: Największym przyjacielem Polski są państwa Unii Europejskiej

W Sieci Opinii
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 mówił o przyszłości Unii Europejskiej i prezydenturze Bronisława Komorowskiego
Największym przyjacielem Polski są państwa Unii Europejskiej, bo jest to intymna relacja na wielu płaszczyznach. Stany Zjednoczone są największym sojusznikiem wojskowym.
Sikorski o planach Polski w kontekście wstąpienia do Europejskiej Agencji Kosmicznej:
Uważam, że stać nas na wystrzelenie satelity, to wydatek kilkaset milionów złotych. Wejście do Europejskiej Agencji Kosmicznej to przyspiesza.
Zapytany czy wierzy w Europę, odpowiedział:
Kraje reformują się, wtedy gdy jest już za późno. Dziś zbieramy owoce tego, że kiedyś nie zabrakło nam odwagi. Wiele państw musi przeprowadzić reformy, które my już mamy za sobą. (...) Wiarygodność Polski jest najwyższa w historii. Byli tacy, którzy na początku kryzysu chcieli otworzyć kurki z pieniędzmi. My zrobiliśmy dokładnie odwrotnie, co wymagało odwagi ministra finansów i premiera.
Polska tarcza? Sikorski mówi o słowach prezydenta Komorowskiego:
To jest zwrócenie uwagi na coś co do pewnego stopnia jest już w planach. Musimy zastąpić te starzejące się systemy, to odpowiedź prezydenta i rządu na nową sytuację. Wojny XXI wieku będą miały silny komponent rakietowy.
Minister komentuje krytykę prezydenta:
To dobra, stateczna, reprezentacyjna, szanująca Konstytucję prezydentura - i mówię to jako rywal. Komorowski szanuje Konstytucję, szczególnie w polityce zagranicznej. Jestem wdzięczny za to w jaki sposób wspiera politykę zagraniczną. Polakom ten styl, kojący emocje, odpowiada.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA