fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Radosław Sikorski: Budujemy więcej niż... w tysiącletniej historii Polski

W Sieci Opinii
Miało być starcie liderów – ale Tusk i Pawlak się nie pojawili. Wcześniej nieobecność zapowiedział Kaczyński. Napieralski robił wszystko, żeby nie wypaść gorzej od oponentów, a Sikorski "odleciał"
Grzegorz Napieralski okazywał niezadowolenie, bo oponenci nie odpowiadali na jego pytania. Sam jednak na pytanie Pawła Kowala, czy SLD zagłosuje za legalizacją narkotyków, nie odpowiedział konkretnie.
Lider Sojuszu dzielnie wspierał się programem wyborczym partii w postaci niewielkiej książeczki, która podpowiedziała mu m.in. o potrzebie modernizacji armii. Napieralski mówił też:
Ja pobrałem to becikowe 1000 złotych, po czym pojechałem do biednej rodziny i wydałem na to, czego potrzebował ten maluszek. Jolanta Fedak z PSL - w zastępstwie swojego partyjnego szefa - pławiła się we własnych dokonaniach. Jeżeli chodzi o reformy, to ja rzeczywiście mam się czym pochwalić. Żaden z poprzednich rządów nie zrobił ani emerytur pomostowych, ani nie zaproponował wypłat z nowego systemu emerytalnego. My te reformy przeprowadziliśmy w atmosferze spokoju społecznego.   Szef PJN, Paweł Kowal stawiał na politykę prorodzinną i kompromisy ponad podziałami. Polska może znowu dostać nowy napęd, w takiej koalicji powinni się znaleźć wszyscy, którzy są za reformami i za rodzinami. Jeśli chodzi o politykę zagraniczną, potrzebujemy zupełnie nowego podejścia. Polityka zagraniczna i polityka rodzinna powinny być prowadzona ponad podziałami. Kowal apelował też, aby świadczenia socjalne były przekazywane bezpośrednio potrzebującym. Środki można oddać do rodzin, a nie żeby urzędnicy się nimi zajmowali. Rodzina postępuje racjonalnie – pytanie czy ufamy rodzinie czy urzędnikom? Radosław Sikorski przyznał, że wierzył kiedyś w koalicję PO-PiS, ale: To się rozjechało w różne strumienie świadomości. Odpowiadając na jedno z pytań minister Sikorski "odleciał" i z właściwą sobie powagą stwierdził: Budujemy więcej niż w tysiącletniej historii Polski.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA