fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Stanisław Kogut: Wychodzenie z partii nie jest żadnym rozwiązaniem

W Sieci Opinii
PiS wygra wybory, ale trzeba zjednoczyć partię - tak senator PiS Stanisław Kogut analizuje sytuację. Dodaje, że posłowie, którzy tworzą klub „Solidarna Polska”, powinni zrzec się mandatów poselskich
Rozbijanie prawicy nigdy jej nie służyło. Wyjście kolegów i założenie nowego klubu na pewno zaszkodzi prawicy.
Zapytany, czy zgadza się ze zdaniem wykluczonych europosłów, że bez zmian PiS nigdy nie będzie w stanie wygrać wyborów, odpowiada:
To jest ich zdanie, a nie zdanie członków PiS. Ja wierzę, że nasza partia wygra wybory, tylko trzeba zrobić wszystko, żeby prawica była zjednoczona. (...) Jakieś zmiany na pewno są potrzebne, ale od tego jest rada polityczna naszej partii, na której bardzo często zabieram głos i dyskutujemy na rożne tematy. Wychodzenie nie jest żadnym rozwiązaniem. Trzeba próbować przekonywać do swoich racji.
O zaufaniu, jakim darzy go prezes PiS:
(Kaczyński – red.) przekonał się raz jeszcze po tych siedemnastu latach, że Kogut nie jest chorągiewką na wietrze. Bo Stanisław Kogut pamięta, że ludzie głosowali na niego jako senatora Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą wielu dzięki temu znaczkowi weszło do parlamentu.
Kogut uważa, że członkowie „Solidarnej Polski” powinni zrzec się mandatów:
Skoro weszli do Sejmu dzięki Prawu i Sprawiedliwości, to w takiej sytuacji powinni zrezygnować z mandatów. Tak uważam, ale nie wierzę, że to zrobią.
Na temat polityków, którzy zostali wyrzuceni z partii:
Zbigniew Ziobro i Arkadiusz Mularczyk to ludzie bardzo operatywni i merytorycznie przygotowani. Z bólem przyjąłem to, że odchodzą. Kiedyś wiele mnie różniło z posłem Mularczykiem. Nie była to może wojenna ścieżka, ale na pewno duża różnica zdań. Ostatnio jednak współpraca układała nam się bardzo dobrze. (...) Kiedy powstawał PJN, to też wychodzili silni politycy jak Paweł Kowal czy Elżbieta Jakubiak. Nie życzę źle, ale to może być kolejna partia, którą stać tylko na dwa procent.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA