fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

W wieku 117 lat zmarł najstarszy mieszkaniec Ziemi

Zmarł najstarszy mieszkaniec naszej planety - 117-letni Ukrainiec Hryhorij Nestor. Twierdził, że długowieczność osiągnął, gdyż „nie popsuł sobie systemu nerwowego na froncie rodzinnym”.
Hryhorij Nestor urodził się 15 marca 1891 roku. Nie zdążono go wpisać do Księgi Rekordów Guinessa, dlatego oficjalnie za najstarszego mieszkańca Ziemi uważa się 115-letniego Portorykańczyka.
Nestor prawie do ostatnich chwil swojego życia nie skarżył się na zdrowie miał jedynie problemy ze wzrokiem. Wcześniej praktycznie nigdy nie chorował i nie brał leków. Najstarszy człowiek na ziemi był kawalerem. Twierdził, że żyje długo ponieważ nigdy nie miał żony i - jak mówił - „nie popsuł sobie systemu nerwowego na froncie rodzinnym”. Jednak utrzymywał, że całe życie interesował się kobietami.
Nestor do osiągnięcia 90 lat był pastuchem w miejscowym kołchozie. Uwielbiał śpiewać piosenki: ukraińskie, rosyjskie, polskie i niemieckie, których nauczył się w czasie całego swojego życia, kiedy to jego rodzinna wieś parokrotnie zmieniała przynależność państwową.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA