fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Gospodarka USA rosła w III kw. w najszybszym tempie w ciągu roku

Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek
Gospodarka USA rosła w III kw. w najszybszym tempie w ciągu roku dzięki wydatkom konsumpcyjnym i inwestycjom biznesowym
Amerykański PKB w III kw. wzrósł o 2,5 proc. w ujęciu kwartalnym przy prognozie wzrostu o 2,5 proc. i wzroście o 1,3 proc. w II kw. - podał Departament Handlu w czwartek.
Konsumpcja indywidualna w USA wzrosła w III kw. znacznie bardziej niż oczekiwano, bo o 2,4 proc. przy prognozie wzrostu o 1,9 proc. i ostatnim wzroście o 0,7 proc., co oznacza, że Amerykanie zmniejszyli oszczędności a zwiększyli zakupy. Indeks cen PKB w III kw. wzrósł o 2,5 proc. przy prognozie wzrostu o 2,4 proc. i ostatnim wzroście o 2,5 proc.

Niewielka poprawa na rynku pracy

Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA w tygodniu zakończonym 22 października wyniosła 402 tys. przy prognozie 401 tys. i ostatnim odczycie 403 tys., a po rewizji 404 tys. - poinformował Departament Pracy. Liczba pobierających zasiłek dla bezrobotnych w USA w tyg. zakończonym 15 paź. wyniosła 3.645 tys. przy prognozie 3.700 tys. i poprzednim odczycie 3.719 tys., a po rewizji 3.741 tys. Liczba osób pobierających zasiłki dla bezrobotnych spadła sygnalizując nieznaczną poprawę na rynku pracy. - Każda poprawa jest lepsza niż żadna, ale rynek pracy zmienia się bardzo powoli. Jest mało prawdopodobne, aby stopa bezrobocia spadła poniżej 9 proc. w ciągu najbliższych kilku miesięcy - powiedziała Jennifer Lee z BMO Capital Markets w Toronto.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA