Kultura

Książka Petera Ackroyda

Peter Ackroyd
materiały prasowe
Folklor i egzekucje władców, kronika słynnych przestępców i opis życia zwykłych obywateli. Oto dwa tysiące lat historii Londynu. Dla naszych czytelników mamy trzy książki
Blackfriars i Charing Cross, Paddington i Bedlam, Westminster Abbey i St Martin – w książce Petera Ackroyda znajdziemy każdy zaułek Londynu. Cockney i włóczęgów. Imigrantów i punków. Wielkie zarazy, pożary i naloty podczas II wojny światowej.
Londyn o każdej porze dnia i nocy, w każdą pogodę. Do tego wspaniale dobrane anegdoty, cytaty z literatury, celne komentarze mieszkańców i odwiedzających miasto na przestrzeni epok. Peter Ackroyd dokonał rzeczy prawie niemożliwej – dzięki wirtuozerii jego pióra niemal namacalnie obcujemy z „duszą" tego miasta, na kartach tej książki Londyn zwyczajnie ożywa.
„Ta książka jest czymś znacznie więcej niż tylko historią miasta: to gobelin utkany z inspiracji i miłości." Observer „Jeśli Londyn naprawdę ma duszę i miał jakikolwiek wpływ na wybór swojego biografa, to niewątpliwie musiał nim zostać Peter Ackroyd. Genialna książka!" Vanity Fair   Dla naszych czytelników mamy 3 książki Wygrają 3 pierwsze zgłoszenia na adres kultura@rp.pl z linkiem do wybranej recenzji książki opublikowanej w naszym Serwie. W tytule mejla proszę wpisać "Londyn". Start konkursu: poniedziałek, 26 września, godz. 12.00. Znamy już zwycięzców, poinformujemy ich drogą elektroniczną. Dziękujemy za udział w konkursie :)
Zostań fanem serwisu na Facebooku. Informacje na
Źródło: materiały prasowe

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL