fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Książka Petera Ackroyda

Peter Ackroyd
materiały prasowe
Folklor i egzekucje władców, kronika słynnych przestępców i opis życia zwykłych obywateli. Oto dwa tysiące lat historii Londynu. Dla naszych czytelników mamy trzy książki
Blackfriars i Charing Cross, Paddington i Bedlam, Westminster Abbey i St Martin – w książce Petera Ackroyda znajdziemy każdy zaułek Londynu. Cockney i włóczęgów. Imigrantów i punków. Wielkie zarazy, pożary i naloty podczas II wojny światowej.
Londyn o każdej porze dnia i nocy, w każdą pogodę. Do tego wspaniale dobrane anegdoty, cytaty z literatury, celne komentarze mieszkańców i odwiedzających miasto na przestrzeni epok.
Peter Ackroyd dokonał rzeczy prawie niemożliwej – dzięki wirtuozerii jego pióra niemal namacalnie obcujemy z „duszą" tego miasta, na kartach tej książki Londyn zwyczajnie ożywa.
„Ta książka jest czymś znacznie więcej niż tylko historią miasta: to gobelin utkany z inspiracji i miłości."
Observer
„Jeśli Londyn naprawdę ma duszę i miał jakikolwiek wpływ na wybór swojego biografa, to niewątpliwie musiał nim zostać Peter Ackroyd. Genialna książka!"
Vanity Fair
 
Dla naszych czytelników mamy 3 książki
Wygrają 3 pierwsze zgłoszenia na adres kultura@rp.pl z linkiem do wybranej recenzji książki opublikowanej w naszym Serwie. W tytule mejla proszę wpisać "Londyn".
Start konkursu: poniedziałek, 26 września, godz. 12.00.
Znamy już zwycięzców, poinformujemy ich drogą elektroniczną. Dziękujemy za udział w konkursie :)
Informacje na
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA