fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Ruszają rozmowy z dostawcami atomowej technologii - prasa

Najciekawsze newsy z branży energetycznej wybrała Katarzyna Krępacka
:: "Parkiet": W grę wchodzi zbycie spółek zależnych lub mariaże kapitałowe. Robert Bender, prezes BBI Zeneris poinformował, że spółka nie wyklucza sprzedaży którejś z firm zależnych lub ewentualnego mariażu kapitałowego. Jako przykład podał Ozen, dla którego ciekawym wariantem byłoby powiązanie kapitałowe z producentem węgla drzewnego. Z kolei w przypadku Viatronu, zwłaszcza gdyby firma miała kłopot z pozyskiwaniem zleceń, w grę wchodzi jej sprzedaż. Bender nie wyklucza również sprzedaży biogazowni Skrzatusz.
:: "Dziennik Gazeta Prawna": Rozpoczyna się wyścig o wielomiliardowy kontrakt na polski atom. Dziś przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej, firmy odpowiadającej za budowę pierwszej elektrowni jądrowej nad Wisłą, spotkają się z producentami reaktorów. To nieoficjalny start poszukiwań podmiotu, który ma nam dostarczyć atomową technologię. W ocenie specjalistów w rozgrywce o tą intratną umowę będą się liczyć trzy koncerny: francuska Areva, amerykański Westinghouse oraz amerykańsko-japoński GE Hitachi.
:: "Dziennik Gazeta Prawna": Polityczno-ekologiczna walka o gaz łupkowy. W Unii Europejskiej trwa spór o zakaz wydobywania gazu łupkowego. Przeciwko eksploatacji złóż występują przede wszystkim parta zielonych. Również eurodeputowani przyznają nieoficjalnie, że za sprzeciwem stoją przedsiębiorstwa zaangażowane w pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych i firmy rosyjskie.
:: "Gazeta Wyborcza": Paryż krytykuje Berlin za wyłączenie atomu. Francuski minister przemysłu Eric Besson na unijnym szczycie energetycznym we Wrocławiu skrytykował Niemcy za podjęcie decyzji o zamykaniu elektrowni jądrowych w tym kraju. Jego zdaniem nie do zaakceptowania jest to, że Niemcy sami zdecydowali o rezygnacji z atomu, ale finansowe konsekwencje tej decyzji spadną na całą Unię Europejską.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA