fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Polskie Radio broni abonamentu

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Kierownictwo Polskiego Radia zaprotestowało przeciwko likwidacji abonamentu radiowo-telewizyjnego. Obawia się, że zagrozi to finansowej stabilności radia, a zwłaszcza publicznej Dwójki, która nadaje program wypełniony tzw. kulturą wysoką, równocześnie najmniej interesując reklamodawców. Przeciwko likwidacji abonamentu jest też Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
– Pomysł zgłoszony przez nowy rząd jest dla nas dużym zagrożeniem i mamy nadzieję, że rząd się z niego wycofa – mówi Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia. Przychody publicznego radia w ubiegłym roku aż w 73 proc. pochodziły z abonamentu, którego ściągalność spada. W ubiegłym roku wpływy z abonamentu wyniosły 889 mln zł, o 0,5 proc. mniej niż rok wcześniej.
Czabański wystosował w obronie abonamentu list otwarty do premiera Donalda Tuska. – Jeśli wskutek nagłaśniania informacji o planach zlikwidowania abonamentu wpływy z abonamentu spadną bardziej, niż przewidywały to prognozy, rozważymy wystąpienie do rządu o odszkodowanie z tego tytułu – zapowiedział. O planach likwidacji abonamentu "Rz" napisała w piątek. Zamiast niego PO chce wprowadzić dofinansowywanie z budżetu państwa. Miałoby ono wynosić kilka milionów złotych rocznie i być przeznaczane wyłącznie na programy misyjne.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA