fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Na pływalni się wzmocnimy i odpoczniemy

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Woda to źródło energii i relaksu.Energiczny aqua aerobic czy spokojne pływanie w basenie wysmuklają sylwetkę, relaksują i dodają energii. – W wodzie czujemy się lżejsi – zapewniają instruktorzy
Doskonałym sposobem na utrzymanie formy przez cały rok jest aktywny wypoczynek w wodzie. Warszawskie pływalnie proponują wiele różnorodnych zajęć sportowych dla wszystkich grup wiekowych.
Ostatnio największą popularnością cieszy się aqua aerobic. 45-minutowe zajęcia najczęściej odbywają się w wodzie sięgającej do pasa. Wykonywanie ćwiczeń ułatwiają piankowe makarony i deski, które zwiększają wyporność.
– Przy aqua aerobicu praktycznie nie odczuwamy zmęczenia. Ta forma sportu doskonale wzmacnia mięśnie, poprawia jędrność skóry, kondycję i wspaniale odpręża – mówi instruktorka aqua fitness Agnieszka Kwalińska. – Ćwiczenia w wodzie cieszą się olbrzymim zainteresowaniem też wśród seniorów. Dla nich dostosowujemy tempo i dobieramy łagodniejszą muzykę – przyznaje instruktorka.
Jednak na basen wybieramy się głównie, żeby popływać. A uprawianie tego sportu doskonale wzmacnia mięśnie kręgosłupa, pomagając zachować prawidłową postawę ciała, poprawia sylwetkę, krążenie i relaksuje. W każdym ośrodku oferowane są kursy pływania i kursy doszkalające zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pod okiem fachowców można opanować różne style i techniki tej dyscypliny sportu. Na zajęcia można zapisywać nawet niemowlęta, które bardzo szybko oswajają się z wodą.
Pływalnię warto odwiedzać przynajmniej raz w tygodniu. Ćwiczenia w wodzie i pływanie są zalecane często jako forma rehabilitacji przy wadach postawy, chorobach stawów i po różnego rodzaju kontuzjach. Jednak zakres ćwiczeń trzeba zawsze skonsultować z lekarzem.
Oprócz tradycyjnych basenów sportowych wodne ośrodki sportu dysponują też basenami rekreacyjnymi z hydromasażami, rwącą rzeką i krętymi zjeżdżalniami. Na nowoczesnych basenach woda jest ozonowana, więc nie czuć tam zapachu chloru. Przy większości pływalni są sklepiki z „wodnym” sprzętem. Tu możemy kupić czepek, okularki czy kostium.
? bilet normalny 11 – 18 zł*
? bilet ulgowy 7,50 – 12 zł *
? karnet miesięczny (10 wejść) 86 – 144 zł
? karnet miesięczny ulgowy (10 wejść) 64 – 99 zł
? kostium pływacki damski np. Spin 79 zł, Adidas 169 zł, Arena 149 zł
? kąpielówki bokserki np. Arena 119 zł, Adidas 129 zł
? czepek ok. 20 zł
? okularki ok. 60 zł
? piankowy makaron do aqua aerobicu 26 zł
* jednorazowe wejście na pływalnię (60 minut przebywania w strefie płatnej)
OSiR Bemowo Pingwin, ul. Oławska 3a, tel. 022 664 88 41. Czynne codziennie w godz. 6 – 22. Klienci mają do dyspozycji głębszy sześciotorowy basen sportowy (25 x 12,5 m) i płytszy rekreacyjny (12,5 x 4 m). Ci, którzy zdecydują się na relaks w ośrodku, mogą też skorzystać ze zjeżdżalni o długości 84 m, gejzera (rodzaj źródła wyrzucającego słup wody), urządzeń do hydromasażu, kurtyny wodno-brzegowej i ściennego masażu silnym strumieniem.
Ośrodek Inflancka, ul. Inflancka 8, tel. 022 831 92 29. Czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7 – 21, a od soboty do niedzieli i w święta od godz. 8. Na krytej pływalni klienci mają do dyspozycji dziesięciotorowy basen o długości 50 m i szerokości 25m. Dodatkowo można skorzystać z ośmioosobowego jacuzzi, dwóch kaskad wodnych, zjeżdżalni o długości 35 m i zjeżdżalni Słoń dla dzieci. W holu pływalni można wypożyczyć czepek, klapki i deskę do pływania.
Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Hirszfelda 11, tel. 022 643 94 36. Czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7 – 22, a w sobotę i niedzielę w godz. 8 – 20. Do dyspozycji klientów sześciotorowa pływalnia o długości 25 m i szerokości 12,5 m, zjeżdżalnia (85 m), jacuzzi, hydromasaż.
Park Wodny Wesolandia, Wesoła, ul. Wspólna 4, tel. tel. 22 773 91 91. Czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7 – 22, a w sobotę, niedzielę i święta od godz. 8. Do dyspozycji jest czterotorowy basen sportowy o długości 25 m, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, dzika rzeka. Można skorzystać z płaszczy wodnych (wodospadów) i leżanek z hydromasażem.
OSiR Śródmieście, ul. Polna 7 a, tel. 22 825 71 34. Czynny codziennie w godz. 6.45 – 22.30. Klienci mogą korzystać z sześciotorowego basenu o długości 25 m i szerokości 12,5 m, cztero- i ośmioosobowego jacuzzi, zjeżdżalni z basenem, brodzika z gejzerami do hydromasażu. Woda w basenie jest ozonowana.
OSiR Ursus – Skalar, ul. Orląt Lwowskich 1 i Albatros, ul. Sosnkowskiego 3, tel. 022 817 51 94. Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7 – 22, a w sobotę i niedzielę od godz. 8. Do dyspozycji klientów jest basen sportowy o długości 25 m z wydzielonymi torami do szybkiego pływania i pływania w płetwach, trzy zjeżdżalnie, jacuzzi. Chętni mogą zrelaksować się w basenie rekreacyjnym, który jest dostosowany do gier i zabaw z dziećmi. W ofercie ośrodka kursy nurkowania, gra w koszykówkę i siatkówkę w wodzie.
OSiR Ochota, ul. Rokosowska 10, tel. 22 824 83 86. Pływalnia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 6 – 22, a w sobotę i niedzielę od godz. 8. Klienci mogą korzystać z basenu sportowego o 25 m długości i 12,5 szerokości, basenu rekreacyjnego, brodzika i ośmiokątnego jacuzzi.
Wodny Park, ul. Merliniego 4, tel. 022 854 01 30. Kompleks czynny od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 22. W sobotę i w niedzielę w godz. 8 – 22. Amatorzy pływania mogą spróbować sił na basenie olimpijskim o długości 50 m i szerokości 25 m. Klienci mają do dyspozycji wanny z hydromasażem, sztuczną rzekę, zjeżdżalnie z osobnymi lądowiskami.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA