fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

TVN chce zatrzymać Puls

Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Magdalena Lemańska
Grupa TVN chce ograniczenia koncesji Telewizji Puls należącej do o.o. franciszkanów i medialnego giganta Ruperta Murdocha.
Wczoraj zarząd grupy TVN zwrócił się w tej sprawie do prokuratora generalnego.
TV Puls była telewizją społeczno-religijną, ale od lutego, dzięki zmianie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji zapisów w koncesji, może nadawać bardziej uniwersalny program – tzn. nie musi większości czasu antenowego przeznaczać na programy o tematyce religijnej i społecznej, a ma więcej miejsca m.in. na rozrywkę.
Według TVN do zmiany koncesji doszło z rażącym naruszeniem prawa, bo powinno się to odbyć w określonym trybie. Według prawników z TVN: najpierw powinien być rozpisany konkurs na nową uniwersalną koncesję. Nie stało się tak, a mimo to Puls uzyskał status nadawcy uniwersalnego i teraz bierze udział w przetargach na nowe częstotliwości.
Przewodnicząca KRRiT Elżbieta Kruk tłumaczy, że już pierwotnie TV Puls ubiegała się o koncesję uniwersalną. Witold Kołodziejski, członek KRRiT, dodaje, że Rada jednak przyznała wówczas wyspecjalizowaną. Listu do prokuratora generalnego nie wysłano w przypadkowym momencie. TV Puls od 28 października zmienia ramówkę. Inni nadawcy obawiają się, że dzięki temu stanie się dla nich poważnym konkurentem.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA