fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Pechowy Tom Cruise

AFP
Sabotaż czy przypadek - zastanawiają się niemieckie media, informując o zniszczeniu taśm kręconego przez Toma Cruise'a w Berlinie filmu "Walkiria". Opowiada on o pułkowniku von Stauffenberg, autorze nieudanego zamachu na Hitlera
Taśmy z kilku dni zostały nieodwracalnie zniszczone podczas wywoływania. Były na nich sceny z dziedzińca budynku resortu obrony, gdzie w czasie wojny mieściło się hitlerowskie Ministerstwo Wojny. Tam właśnie został rozstrzelany von Stauffenberg, w dzień po podłożeniu bomby w Wilczym Szańcu, kwaterze Führera w okolicach Kętrzyna. Cruise gra w filmie rolę bohaterskiego pułkownika, co w Niemczech zostało przyjęte z oburzeniem. Aktorowi wyrzucano przynależność do sekty scjentologów oraz zamiar zrobienia komercyjnego, typowo hollywoodzkiego filmu o niemieckiej świętości narodowej, jaką jest Stauffenberg.
Władze długo nie wyrażały zgody na zdjęcia w miejscu kaźni pułkownika. Tom Cruise, będący także producentem filmu, został niedawno pozwany do sądu z powodu wypadku na planie filmowym. Kilku niemieckich statystów domaga się milionowych odszkodowań.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA