fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Liczby

[srodtytul]1,5 bln dolarów[/srodtytul]
chcą wydać Chiny w ciągu pięciu lat na siedem sektorów: nową energię, biotechnologie, auta z alternatywnym napędem, IT nowej generacji, luksusowe wyroby, nowoczesne materiały (np. kompozyty) i zielone technologie, dąjące dziś 2 proc. PKB. Pekin chce zwiększyć ich udział do 8 proc. w 2015 r. i do 15 proc. w 2020 r. I z eksportera tandety stać się dostawcą wysokiej techniki.
[srodtytul]9 mln worków (po 60 kg)[/srodtytul]
wyniosą w 2011 r. zbiory kawy w Kolumbii – szacuje federacja producentów FCC. Intensywne deszcze tej zimy spowodują straty ponad miliona worków.
[srodtytul]4,5 mln funtów (7 mln dol.)[/srodtytul]
zapłacono na aukcji w Londynie za bransoletkę pani Wallis Simpson, amerykańskiej rozwódki, która doprowadziła w 1936 r. do abdykacji brytyjskiego króla Edwarda VIII. Wyrób Cartiera ma kształt pantery z onyksu, jest wysadzany brylantami.
[srodtytul]po 700 euro[/srodtytul]
specjalnej premii otrzyma 80 tys. ze 117 tys. zatrudnionych w Lufthansie w dowód szczególnego podziękowania dyrekcji przewoźnika za dobrą pracę. Premia nie dotyczy załóg zagranicznych filii, np. Swissa.
[srodtytul]16,5 minuty[/srodtytul]
na statystycznego klienta przypadały w 2009 r. w Niemczech przerwy w dostawie prądu z powodu awarii wywołanych siłą wyższą. Niemiecka sieć jest najbardziej niezawodna w Europie, przed austriacką (37 minut), włoską (51) i francuską (66).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA