fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Muszarraf i Bhutto osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie podziału władzy

Benazir Bhutto
AFP
Prezydent Pakistanu Pervez Musharraf i była premier tego kraju Benazir Bhutto osiągnęli w czwartek wstępne porozumienie w sprawie pojednania narodowego, otwierając tym samym drogę do podziału władzy - poinformowała AFP, powołując się na źródła oficjalne w Islamabadzie.
"Zgodzili się w kwestii projektu, który zostanie przedstawiony w piątek. Benazir Bhutto to poparła" - podało źródło zbliżone do kancelarii pakistańskiego prezydenta. Nie było potwierdzenia ze strony pani Bhutto. Wcześniej w czwartek mówiła ona, że jest bliska porozumienia.
Dekret dotyczący pojednania narodowego przewiduje amnestię dla przebywającej na wygnaniu Benazir Bhutto, skazanej w kraju za korupcję.
Według pakistańskich źródeł rządowych Muszarraf pragnąłby pozyskać Bhutto dla poparcia swej kandydatury w nadchodzących wyborach prezydenckich, umożliwiając jej jednocześnie powrót na stanowisko szefa rządu.
Benazir Bhutto, która od 1988 roku dwukrotnie pełniła funkcję premiera, została w kwietniu 1999 roku zaocznie skazana za korupcję. Ona sama określa te zarzuty jako "polityczne". W 1998 roku Bhutto opuściła Pakistan i od tego czasu z wygnania kierowała założoną przez jej ojca Pakistańską Partią Ludową (PPP).
Władze PPP informowały w połowie września, że Bhutto wróci do Pakistanu 18 października.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA