fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Raporty

Warmińsko-Mazurskie: Jest z kim konkurować

Najlepsze w województwie
Rzeczpospolita
ZOZ MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii wygrał tegoroczny ranking. Wojewódzki Szpital Zespolony z Elbląga zajął 14., a Miejski Szpital Zespolony z Olsztyna 15. miejsce
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu nie ma ani złotówki długu, a dzięki temu, że płaci terminowo rachunki, może wynegocjować lepsze ceny leków czy sprzętu medycznego. Elbląska placówka ma 20 oddziałów. Trwa ich restrukturyzacja: władze Elbląga chcą przenieść pediatrię do Szpitala Miejskiego, a z tej z kolei placówki do szpitala wojewódzkiego ma przejść oddział wewnętrzny. Szpital Wojewódzki ma się specjalizować w onkologii, chorobach wewnętrznych i kardiologii. Przekształcenia budzą emocje w mieście, ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.
Szpital miejski w Olsztynie musi konkurować z dwoma dużymi placówkami w mieście: polikliniką (zwycięzca naszego rankingu) i Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym. Trzeba więc stawiać na dobrą opinię u pacjentów. Tutejszy oddział położniczy (rocznie rodzi się na nim 1,8 tys. dzieci) należy do najlepszych w kraju. Konkurować trzeba też ze szpitalami marszałkowskimi o unijne pieniądze. Nie zawsze to się udaje. Miasto nie dostało np. środków na nowy, czterokondygnacyjny budynek, do którego miały się przenieść m.in. oddziały intensywnej terapii, okulistyki, laryngologii i leczenia otyłości, które mieszczą się teraz w starym budynku szpitala przy al. Wojska Polskiego. Planowaną na ten rok inwestycję trzeba było odłożyć.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA