fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Znaczny wzrost praw do akcji ZUE na otwarciu sesji

zue
Fotorzepa
O 5,3 proc., do 15,8 zł, podrożały na otwarciu debiutanckiej sesji na GPW prawa do akcji ZUE. Na koniec dnia za papier płacono 15,19 zł (1,3 proc. w górę).
Spółka zajmująca się modernizacją i budową linii tramwajowych i kolejowych jest 16. tegorocznym debiutantem i 385. firmą notowaną na warszawskim parkiecie. Z emisji 6 mln akcji ZUE pozyskało 90 mln zł. Pieniądze wyda na spłatę kredytu zaciągniętego na przejęcie Przedsiębiorstwa Robót Komunikacyjnych w Krakowie, realizację programu inwestycyjnego oraz zwiększenie kapitału obrotowego.
Wiesław Nowak, prezes debiutanta, informuje, że w portfelu zleceń spółki znajdują się kontrakty o wartości 610 mln zł. Niebawem firma podpisze umowy na kolejnych 730 mln zł: wygrane przetargi lub te, w których zaproponowała najniższą cenę. Jego zdaniem ZUE nie będzie miało problemów z realizacją tegorocznych prognoz, które przewidują osiągnięcie 17,7 mln zł zysku netto i 415,8 mln zł obrotów. W 2011 r. sprzedaż ma wzrosnąć do 460,6 mln zł, a czysty zarobek do 30,6 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA