fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Lepsze wyniki i prognozy Intela

Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Największy na świecie producent półprzewodników Intel odnotował w II kw. rekordowe przychody, a zysk netto miał większy od przewidywanego przez analityków
Spółka podniosła także prognozy swoich wyników na cały bieżący rok. Inwestorzy uznali ten raport Intela za potwierdzenie, że ożywienie globalnej gospodarki umacnia się i przystąpili do wzmożonych zakupów akcji amerykańskiego giganta technologicznego.
Po opublikowaniu raportu kwartalnego kurs papierów Intela skoczył na Nasdaqu o 8,3 proc., a na frankfurckiej giełdzie akcje spółki zdrożały na otwarciu notowań o 7,7 proc.
W II kw. zysk netto Intela wyniósł 2,89 mld USD, czyli 51 centów na akcję, po stracie 398 mln USD w takim samym okresie ub.r. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 43 centów na akcję. Przychody spółki wzrosły w II kw. o 34 proc. do 10,8 mld USD, podczas gdy analitycy przewidywali 10,3 mld USD.
Jeszcze większe wrażenie na inwestorach zrobiły prognozy Intela. Spółka zakłada, że w III kw. jej przychody wzrosną do 11,6 mld USD plus minus 400 mln USD. Marża zysku brutto, czyli przychody po odjęciu kosztów produkcji, ma wynieść zaś 67 proc. w bieżącym kwartale.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA