fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Na rzecz wolności

www.ratujtybet.org
materiały prasowe
Wolny Tybet! – to zawołanie zna każdy, kto choć trochę interesuje się kwestią praw człowieka, bo walka Tybetańczyków o uzyskanie niepodległości i uwolnienie się spod wpływu Chin trwa już bardzo długo – od początku lat 50. XX wieku.
Najbliższa możliwość włączenia się w działania protybetańskie to 6 lipca – dzień urodzin Dalajlamy, duchowego i politycznego przywódcy Tybetu.
W klubie Powiększenie obejrzymy we wtorek dokument „Z Dalajlamą w Himalajach“. Jego twórcy spotkali się z nim w samym sercu Himalajów, w Ladaku w Indiach. Mistrz przyleciał helikopterem, by porozmawiać z mieszkańcami siedmiu himalajskich wiosek.
Godzinę później rozpocznie się wernisaż wystawy „Grafitti dla Tybetu“ Darka Paczkowskiego, a po rozmowie z artystą będzie można się nauczyć odbijania szablonów na koszulkach.
Kulturę Tybetu przybliży także stoisko z przysmakami tamtejszej kuchni. Wieczór zakończy koncert reaktywowanego Kryzysu, punkowego zespołu Roberta Brylewskiego, który wywarł ogromny wpływ nie tylko na polską muzykę niezależną, ale i na rozwój środowisk wolnościowych.
[link=http://ratujtybet.org/]www.ratujtybet.org[/link]
[i]Urodziny Dalajlamy – Światowy Dzień Tybetu, Powiększenie, ul. Nowy Świat 27, spotkanie – wstęp wolny, koncert – bilety: 20 zł, informacje: tel. 503 118 088, wtorek (6.07), godz. 17[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA