Praca w samorządzie

Jaka ma być rekompensata za pracę w wolną sobotę

www.sxc.hu
[b]Odpowiada Monika Wacikowska, prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy:[/b]
Rzeczywiście z [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=AF981FCDD89FBD20B921232781CBCC70?id=292862]ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (DzU nr 223, poz. 1458)[/link] wynika, że za nadgodziny przysługuje czas wolny w wymiarze przepracowanym. Praca w wolną sobotę nie oznacza, że od razu dochodzi do nadgodzin. Jest to tylko praca w dniu wolnym z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy. Dlatego stosujemy tu art. 151[sup]3[/sup] [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=AE89BF528781D2C42167CAF23691862B?id=76037]kodeksu pracy[/link], z którego wynika, że do końca okresu rozliczeniowego przysługuje dzień wolny w terminie uzgodnionym z pracownikiem.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL