fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

W PO nowy kodeks i zespół medialny

Jarosław Gowin, który pokieruje zespołem przygotowującym zasadyetyki w PO, poprosi o pomoc Tadeusza Mazowieckiegoi Wiesława Chrzanowskiego
W Klubie PO nowy szef i nowe porządki. Grzegorz Schetyna rozdzielił kompetencje między swoich zastępców. Najwięcej pracy spada na tych, którzy już wiceszefami byli.
Grzegorz Dolniak jest odpowiedzialny za organizację prac klubu i posiedzenia władz. Zostanie też najpewniej pierwszym zastępcą Schetyny – wynika z informacji „Rz” – bo to on będzie zastępować szefa klubu pod jego nieobecność. Waldy Dzikowski zajmie się koordynowaniem prac szefów komisji, ustalaniem głosowań i zaostrzeniem dyscypliny wśród posłów.
– Chodzi o to, by wszyscy przychodzili na głosowania i posiedzenia komisji i pilnowali swoich zadań – mówi jeden z polityków PO. Niewykluczone, że zostaną zaostrzone kary za łamanie dyscypliny.
Sławomir Rybicki, który także po raz drugi został wybrany na stanowisko wiceszefa klubu, zachował swój zakres obowiązków, ale dostał też nowe. – W ramach kolegium będę się zajmować kwestiami kodyfikacyjnymi i regulaminowymi, ale będę też nadzorować zespół Jarka Gowina – mówi.
Jarosław Gowin pokieruje zespołem, który ma przygotować kodeks etyki dla posłów, oraz sprawdzać ewentualny nielegalny lobbing i konflikt interesów w szeregach PO. – Będę chciał się odwołać do takich autorytetów jak Tadeusz Mazowiecki i Wiesław Chrzanowski, by pomogli nam opracować fundamentalne zasady etyczne – mówi „Rz”.
Rafał Grupiński, minister z Kancelarii Premiera, jako wiceszef klubu ma nadzorować prace kolejnego zespołu: medialnego. – To zespół szybkiego reagowania – mówi Paweł Olszewski, który nim pokieruje. – Będziemy przygotowywać przekazy, koordynować pracę biura prasowego, analizować medialne informacje.
Zespół ma się też przyglądać pracy posłów i wyłonić nowe twarze spośród najaktywniejszych. Z nieoficjalnych informacji „Rz” wynika, że będą oni przechodzić szkolenia medialne. – Nie wykluczam, ale żadnych decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma – mówi Olszewski.
Inny z ministrów KPRM Sławomir Nowak jako wiceszef klubu będzie odpowiadał za kontakty z Kancelarią Premiera. Dla Ireneusza Rasia zostały do nadzorowania kontakty z organizacjami pozarządowymi.
Mirosław Sekuła ma zostać szefem komisji badającej aferę hazardową, więc dodatkowych zadań jako wiceszef klubu już nie dostał.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA