Nie trzeba płacić fiskusowi od każdej złotówki

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Otrzymane z urzędu pracy środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej są wolne od podatku dochodowego. Nie trzeba go też płacić od udostępnionego pracownikowi lokalu czy od niektórych zysków z wynajmu pokoi gościnnych. Trzeba jednak spełnić określone warunki
Jakie, mówi[link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=AB162A86DEA6D7B77E9BE95E32244867?id=80474] ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych[/link]. W art. 21 wymienia przychody i dochody wolne od podatku. Podatnik, który je otrzymuje, nie musi płacić od nich daniny fiskusowi. Również płatnik, który je wypłaca, nie ma obowiązku pobrania zaliczki na podatek. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.[srodtytul]Pieniądze na biznes[/srodtytul]Jednym ze zwolnień przewidzianych w art. 21 ustawy o PIT jest to, które dotyczy środków na rozpoczęcie biznesu. W myśl art. 21 ust. 1 pkt 121 ustawy o PIT wolne od podatku są jednorazowe środki przyznane bezrobotnemu na podjęcie działalności, o których mowa w art. 46 ust. 1 pkt 2 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=173396]ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (DzU nr 99, poz. 1001 ze zm.)[/link]Środki te przyznawane są przed rozkręceniem firmy. Nie ma więc podstaw do traktowania ich jako ...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL