fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Cztery ofiary mrozu, jeden zaginiony

Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Na Podhalu zamarzli górale ratujący stada. Poprawia się sytuacja na północy kraju, nie ma już zagrożenia powodzią
Ciało 33-letniego bacy, który w środę poszedł szukać swoich owiec, odnaleziono wczoraj rano w pobliżu Gronia koło Zakopanego. W tej samej okolicy zamarzł też 63-latek, który wyruszył wieczorem do bacówki w rejonie Białki Tatrzańskiej.
Trzecią ofiarę mrozu odnaleziono wczoraj w lesie między miejscowością Ciche a Chochołowem koło Zakopanego. 54-letni mężczyzna zamarzł we własnym ciągniku. Jechał zabrać drzewo z lasu. Razem z nim wybrał się tam sąsiad, który zaginął. Jego poszukiwania przerwano w nocy z powodu szalejącej śnieżycy. Z kolei w Krynicy z wychłodzenia zmarł 56-letni mieszkaniec tego miasta.
W Pieninach i Beskidzie Żywieckim kilkudziesięciu baców i kilka tysięcy owiec jest uwięzionych na zaśnieżonych halach. Leśnicy próbują dostarczyć im żywność skuterami śnieżnymi. Od rana śnieg padał wczoraj w Małopolsce. Kierowcy stali w korkach. – Nie mogę zapalić auta – narzekał Jacek Wardecki, mieszkaniec krakowskiego osiedla Ruczaj. Ucierpiało też zoo w Krakowie. Przewracające się drzewa uszkodziły ogrodzenia i klatki. W nocy ze środy na czwartek dyrekcja ogrodu zorganizowała dyżur uzbrojonego leśnika, na wypadek gdyby z klatek wydostały się drapieżniki. Zwierzęta udało się zamknąć w schronach, ale przeżyły szok. Śnieg odciął od świata Przełęcz Salmopolską między Szczyrkiem a Wisłą. Droga jest tu zasypana. W Małopolsce w czwartek po południu nieprzejezdnych było wciąż osiem tras kolejowych. Z powodu śniegu i wiatru bez prądu było wczoraj, głównie na południu Polski, 182 tys. gospodarstw domowych. Przez silny wiatr i podniesiony poziom wody przy ujściu Świny do Bałtyku nie kursowały duże promy samochodowe. Do Świnoujścia przeprawiały się wczoraj tylko niewielkie promy zabierające auta osobowe. Minęło natomiast ryzyko powodzi w okolicach Gdańska i Elbląga.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA