fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Mazowsze czeka na innowacyjne firmy

Trwa nabór prac w konkursie dla innowacyjnych firm i naukowców organizowanym przez mazowiecki Urząd Marszałkowski
Zorganizowany już po raz drugi konkurs „Innowator Mazowsza” ma przyspieszyć rozwój firm w regionie i promować innowacyjne postawy.
[wyimek]70 tys. zł to pula nagród dla najbardziej innowacyjnych młodych firm i naukowców[/wyimek] Konkurs podzielono na dwie kategorie. Pierwsza to młoda innowacyjna firma. Mogą w niej wystartować przedsiębiorstwa z sektora małych i średnich, które w regionie działają minimum siedem lat, a w ciągu ostatnich trzech wdrożyły innowacyjny produkt lub usługę. Druga to młody naukowiec skierowana do osób poniżej 35. roku życia, które w ostatnich trzech latach uzyskały tytuł doktorski, a w pracy zajęły się innowacyjnością.
Na zwycięzców czeka łącznie ponad 70 tys. zł. Zdobywca pierwszego miejsca w kategorii młoda innowacyjna firma otrzyma 25 tys. zł brutto. Najbardziej innowacyjny młody naukowiec otrzyma 10 tys. zł brutto. – Dziś firmy muszą konkurować nie tylko w zakresie cen. Przede wszystkim powinny rywalizować pod względem poziomu tego, co oferują. Tę wartość tworzą przede wszystkim nowatorskie rozwiązania. Liczę na to, że konkurs wyłoni kolejne ciekawe pomysły – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Zgłoszenia można składać do końca listopada w Departamencie Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Kłopotowskiego 5. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej [link=http://www.innowacyjni.mazovia.pl]www.innowacyjni.mazovia.pl[/link].
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA