fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Szampan w kinie

Cinema City w Focus Park w Bydgoszczy
Fotorzepa, Roman Bosiacki
Największy multipleks w Polsce, a w nim trzy sale kinowe dla VIP-ów to jedna z atrakcji, jaką od 21 listopada zaoferuje klientom w Krakowie Bonarka City Center
W tym największym w południowej Polsce centrum miejskim (w przyszłości mają tu powstać także cztery biurowce, a w 2011r. - kilkaset mieszkań) kompleks handlowo-usługowo-rozrywkowy zajmie 234 tys. m kw. (91 tys. m kw. powierzchni użytkowej). Wszystko w ramach rewitalizacji terenu po dawnych zakładach chemicznych. Łączna wartość inwestycji to ok. 500 mln euro.
Tu znajdzie się pierwszy w Krakowie hipermarket Auchan, który już obiecuje najniższe ceny w mieście i gigantyczny multipleks – 20 sal kinowych, z których skorzystać będzie mogło jednocześnie 3200 widzów. Ten, kto zechce oglądać film w rozkładanych fotelach, przy lampce szampana, a nawet kawiorze i zapłaci za droższy bilet, może skorzystać z sali dla ViP-ów. Żadnej preselekcji wchodzących jednak nie będzie – także wielbiciel popcornu spożywanego w trakcie całej projekcji wejdzie na salę, o ile taki bilet kupi. Cinema City obiecuje też automaty biletowe i rozważa możliwość zakupu biletów do kina przez Internet.
Podpisano dotąd 215 umów z najemcami (lokali ma być 270), co oznacza, że wynajęto 95 procent powierzchni centrum. Bezpłatny parking liczyć ma 3200 miejsc, znacznie więcej niż w pobliżu innych krakowskich centrów handlowych (warszawskie Złote Tarasy oferują mniej więcej o połowę mniej). Po otwarciu centrum pracę znajdzie tu ok. 3000 osób.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA