fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Adwokaci Lwa R. z zarzutami

Marek Małecki i Piotr Rychłowski
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Łódzcy śledczy postawili adwokatom Markowi Małeckiemu i Piotrowi Rychłowskiemu zarzuty utrudniania sprawy karnej producenta filmowego Lwa R., którego reprezentowali
Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Adwokaci do winy się nie przyznają, wyrażają też zgodę na publikowanie wizerunków i nazwisk w pełnym brzmieniu. Jak informuje rzecznik prokuratury apelacyjnej w Łodzi Jarosław Szubert, nie sięgnięto po żadne środki zapobiegawcze (areszt, kaucja itp.). Decyzję o ewentualnych środkach wolnościowych prokuratura podejmie w ciągu tygodnia.
We wtorek śledczy wraz z funkcjonariuszami CBA przeszukali kancelarie adwokackie Marka Małeckiego i Piotra Rychłowskiego oraz wezwali w charakterze podejrzanych do siedziby łódzkiej apelacji, która prowadzi postępowanie w sprawie łapówek w służbie zdrowia, dzięki którym przestępcom udało się unikać kar. Jednym z wątków postępowania jest sprawa Lwa R. Według ustaleń łódzkich śledczych jego adwokaci starali się pomóc, żeby skazany w 2005 r. na dwa lata pozbawienia wolności nie do więzienia. Małeckiego i Rychłowskiego obciążył świadek koronny Konrad T., który przyznał się do pośredniczenia w organizowaniu dokumentacji medycznej dla producenta filmowego i współdziałanie z jego synem oraz obrońcami. – To adwokaci podsunęli pomysł, żeby sfabrykować dokumenty, które stwierdzą zły stan zdrowia producenta, bo nie znaleźli innego sposobu wyciągnięcia go z zakładu karnego – mówił śledczym Konrad T. Według ustaleń prokuratury Lew R. nakłaniał do łapownictwa i przekazał 210 tys. zł łapówki oraz obiecał zapłacić później 190 tys. zł. Zarzuty w tej sprawie ma także syn Lwa – Marcin R.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA